Juniorská liga, 15. kolo
Příbram vs. M. Boleslav
Branky: 40. Jandera, 72. Ric – 61. a 69. Novák, 21. Levin, 29. Klíma
Žluté karty: Vukadinovič (MBL)
Rozhodčí: Houdek – Wilczek, Kotalík
Příbram: Kočí – Holý, Vávra, Tarczal (67. Hloušek), Ric, Průcha, Jandera, Hron, Ayong (46. Matoušek), Januška, Antwi
M. Boleslav: Jedlička – Komárek, Klíma, Kühnel, Novák, Machů (89. Košek), Krčmář (58. Procházka), Levin, Zabilanský, Kopa, Vukadinovič

Gólová přestřelka v Příbrami

Tomáš Větrovský

15. kolo Juniorské ligy se v pondělí hodinu po poledni začalo odehrávat na umělém povrchu v Příbrami. Ta přivítala Mladou Boleslav a favoritem měli být domácí. Jenomže výsledek je nakonec naprosto opačný, Příbramským se v průběhu povedlo pouze vyrovnat a po dalších trefách slavili hostující hráči
Začátek zápasu se Mladoboleslavským povedl podchytit podle představ a byli to oni, kteří diktovali tempo hry, respektive vpředu byli určitě více nebezpeční. Po pár příležitostech na obou stranách se skóre měnilo poprvé po necelé půl hodině hry. Nehlídaný Jakub Klíma dostal centr na zadní tyč a posílal hosty do jednobrankového vedení. Po klidnějších následujících chvílích se poté Příbram dostala pět minut před koncem poločasu do poměrně nečekaného vyrovnání. Ve skluzu totiž uklízel míč do sítě Rostislav Jandera a začínalo se tak prakticky od nuly. "Postavení v tabulce nás řadilo do role favorita, jenže každý zápas v Juniorské lize je opravdu nepředvídatelný, když nevíte, s jakým týmem soupeř nastoupí. Mladá Boleslav si odvezla tři body a nám nezbývá nic jiného, než začít novou vítěznou sérii," řekl po utkání Jandera. Začátek druhé poloviny se naopak odehrával v režii Příbrami, ta se kombinačně snažila dostat do vedení a potvrdit tak svoji už zmiňovanou roli favorita. Jenomže to byli hosté, kteří dokázali proměnit hned první svoji příležitost ve druhém poločase, a to když Daniel Novák byl na straně vápna úplně sám, proto i bezpečně zakončil nad nohu brankáře. Daniel Novák pak o pár chvilek později sice přihlížel, jak domácí nastřelili tyčku, poté si však vzal slovo znovu on a bylo to rázem o dvě trefy! Netrvalo však dlouho a po přímém kopu z pravé strany proběhl obraně hostů Lukáš Ric, který tak zadělal zpět na dramatické poslední minuty utkání. To se však příliš nepotvrdilo, protože z brejkové situace zanedlouho vrátil dvoubrankový trhák Boleslavi Levin Vladislav Olegovič a bylo definitivně rozhodnuto.
pátek 29.3.2024
FC Sellier & Bellot Vlašim