06.03.2018
Juniorská liga, 20. kolo
Příbram vs. Dukla Praha
Branky: 9. a 89. Kodr, 13. Schwendt – 5. Schranz, 35. Preisler
Žluté karty: Schwendt (PRI)
Rozhodčí: Severýn – Blažej, Fišer
Příbram: Švenger – Květ, Vávra, Kodr, Kilián, Schwendt, Ric, Matoušek, Jandera, Ayong (85. Klán), Průcha (74. Mustafič)
Dukla Praha: Czehowsky – Burget (74. Kolman), Douděra, Greš (74. Neca), Schranz, Dancák (11. Kaník), Zubašivskij, Preisler, Král, Šimek, Petryk

Příbram poprvé na jaře vyhrála

Tomáš Větrovský

Zatímco Dukla vyhrála předchozí dva jarní duely, Příbram na tříbodový zisk čekala. Po 20. kole české skupiny soutěže už to ale neplatí. Příbram díky gólu Marka Kodra z 90. minuty porazila Duklu 3:2 a poprvé na jaře vyhrála.
Od prvních minut zápasu se hrálo hodně aktivně a diváci si brzy přišli na gólové hody. Svěžeji začala Dukla, která se ujala po čtyřech minutách hry vedení. Král našel ve vápně Ivana Schranze, jenž přesnou střelou na vzdálenější tyč překonal Švengera. Příbram ale s odpovědí přispěchala hodně rychle. Na rohový kop si nejvýše naskočil Marek Kodr, který poslal balon za záda gólmana Czehowského. Poté musel být na pozoru příbramský strážce svatyně, když musel rychle skočit ke své tyči a poradit si se střelou Zubašivského. Udeřilo naopak na druhé straně. Nedorozumění mezi brankářem a Burgetem využil Matěj Schwendt, který přeloboval lehce Czehowského. V aktivitě obě mužstva nepolevovala a do konce první půle se bylo na co dívat. Parádní pokus vyslal z přímého kopu Dominik Preisler, jehož střela se zatočila přesně do pravého horního rohu. Bylo srovnáno, ale Příbramští mohli ještě do pauzy opět vést. Kodra opět neuhlídala dukelská defenzíva a činit se musel Czehowski, který předvedl na brankové čáře parádní zákrok. Po změně stran už ubylo šancí, nicméně hrálo se nadále ve slušném tempu. Miska vah se nakonec přiklonila na stranu Středočechů. Po rohovém kopu vyplaval balon u koho jiného než u Marka Kodra, jenž tentokrát kopačkou usměrnil míč do sítě. Těsné vedení si Příbram už vzít nenechala.
sobota 20.7.2019
SFC Opava
14. 07. 2019
Zeman: Remíza může být spravedlivá, ale já ji neberu