I.Celostátní liga U 19, 26. kolo
Příbram
Ostrava
Branky: 64. Ptáček
Příbram: Beran - Petrlík, Benda, Mezera, Šíma, Vlček, Janota (88. Čížek), Hloušek (81. Nezník), Pecka (91. Vavruška), Janota, Polidar, Ptáček

Ptáček ponechal body u Litavky

Tomáš Větrovský

Po středeční dohrávce dorostenecké ligy, kde Příbram získala důležitý bod, jí čekal na domácí půdě tým Baníku Ostrava. Pokud by tento zápas Příbram zvládla, posunula by se v tabulce právě před Ostravu.
Od první minuty bylo zřejmé, že to bude velmi opatrný zápas a že nikdo nebude chtít udělat chybu. První velkou šanci si vytvořili domácí hráči, kdy po krásné kombinační akci po levé straně se sám před brankou ocitl Ptáček, ale svou velkou šanci nedal. Ostrava si spíše vytvářela standardní situace, ale domácí bránili velmi pozorně. I Příbram měla několik příležitostí skórovat z trestných kopů, ale branku neohrozila. Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí. Snažili se napadat a získávat míče. To se dařilo a Příbram se dostala do další velké šance, kdy šel sám na branku Ptáček, ale brankář hostů tým podržel. Nakonec se útočník Ptáček prosadil a Příbram získala cenné 3 body. Trenér Daniel Huňa: "Jsem rád, že kluci zvládli dva tak těžké zápasy v jednom týdnu. A raději jsem, že jsme nedostali gól a brankář Beran udržel nuly. Je důležité, abychom se připravili na závěr této sezóny a koncentrovali se na každý zápas, který nás ještě čeká."
neděle 21.4.2019
FC Viktoria Plzeň
06. 04. 2019
Matoušek: Neproměněné šance beru na sebe