27.05.2018
Nadstavba A, 9. kolo
Ostrava vs. Příbram
Branky: 66. a 70. Radwan, 56. Novotný, 87. Penc – 43. Penc (vl.)
Ostrava: Bačkovský – Pavlík, Penc, Tasič, Burda, Palečko, Špaček, Traore (35. Novotný), Alexandr, Radwan (82. Čajkovský), Hutchinson (87. Maksič)
Příbram: Kočí – Jelínek, Anýž (82. Vavruška), Vávra, Ric, Klán (66. Jílek), Mustafič (82. Sirotek), Jandera, Schwendt, Ayong (87. Nezník), Januška
První poločas ovšem patřil Příbrami. Hosté se často drželi na míči a snadno si vytvářeli příležitosti. Hodně viditelný Schwendt jako první potrápil defenzivu soupeře, ale zakončení mu nevyšlo. Pak se do šance dostal na druhé straně i Radwan a ač přehodil brankáře Kočího, míč se nakonec snesl těsně vedle tyče. Jelínek pak deset minut před odchodem do šaten pěknou ranou postrašil Bačkovského, ale vypálil nakonec těsně nad. Nakonec se Středočeši dočkali zaslouženého vedení. Po centru Ayonga šel na bližší tyči do souboje Schwendt a míč propadl za čáru. Rozhodčí nakonec označili jako střelce vlastní branky domácího obránce Václava Pence. Po změně stran mohl být náskok hostů dvojnásobný. Standardní situace z levé strany se snesla na hlavu Klána, který ovšem zblízka trefil jen tyč. O pět minut později začala Sparta trestat. Po nenápadné akci přišel centr z pravé strany, který se dostal až na zadní tyč, kde už měl střídající Ondřej Novotný snadnou práci a uklízel míč do prázdné branky. O deset minut později po dalším dobrém průniku Pavlíka na pravé straně prošel míč až k Radwanovi Abdelkaderovi, který si ve vápně počkal a v pohodě prostřelil brankáře Kočího. Od té doby Příbram prakticky přestala hrát a v pohodě se pohybující Pražané přidávali další góly. Velkou chybu při rozehrávce potrestal z úhlu zakončující Radwan Abdelkader a upravil na 3:1. Nejhezčí gól ale přišel až v závěru zápasu. Špaček nejprve vybojoval roh, posléze si ho sám rozehrál a Václav Penc perfektní ranou z voleje nedal Kočímu šanci zasáhnout. Sparta tak porazila Příbram 4:1 a hosté zůstávají v nadstavbě bez výhry.
sobota 20.7.2019
SFC Opava
14. 07. 2019
Zeman: Remíza může být spravedlivá, ale já ji neberu