20.07.2019
Branky: 85. Dedič
Žluté karty: Zavadil - Polidar, Kodr, Rezek
Rozhodčí: Houdek – Kubr, Mojžíš
Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Jursa (80. Souček), Zavadil – Mondek (67. Bernadina), Šulc (55. Stáňa), Jurečka – Dedič
Příbram: Boháč – Šimek, Tregler, Cmiljanović, Kodr – Alvir (69. Voltr), Rezek, Zeman, Soldát – Škoda (76. Hájek), Polidar

O šanci na bod jsme přišli pět minut před koncem

Zdeněk Brož

Slibný výsledek i pozorně odbráněný zápas jsme ztratili v Opavě až v samém závěru utkání, kdy se domácí Opava prosadila šťastnou brankou.

Příbram odjela do Opavy se stejnou základní sestavu jako při ligovém startu. Domácí Slezany jsme k ničemu významnému nepustili a naopak jsme před brankou domácího týmu byli nebezpeční. Cmiljanovič v 15. minutě pálil do rukou brankáře Fendricha, podobně dopadla i hlavička Michala Škody o pár minut později. Příbramský útočník se v jednom z centrů dral před branku tak důrazně, že se srazil s obráncem domácího týmu a oba hráči museli být ošetřování. Před koncem poločasu ještě protáhnul brankáře Opavy Matěj Polidar.

Po změně stran přidali domácí ofenzivní hráče do sestavy a začali zlobit. Mondek na míč před brankou nedosáhl, na opačné straně pálil nebezpečně Voltr a brankář míč vyrazil. Když jsme se už pomalu začali těšit na šanci získat alespoň bod, tak dostal Zavadil šanci kopat standardku, kterou poslal na hlavu Dediče, který přeloboval z hloubi vápna našeho gólmana. Náš závěrečný tlak se vměstnal v pár centrů, které adresáta nenašly a tak jsme podobně jako v baráži ztratili remízu na slezské půdě v závěru duelu.

26. 04. 2024
Felix Čejka: Máme plán, který chceme do zápasu přenést