26.05.2020
Žluté karty: Kingue, Pazdera, Kříž - Buchta, Jirásek, Baroš
Rozhodčí: Marek - Vodrážka, Batík
Příbram:

Melichar - Kvída (46. Pazdera), Kingue, Dramé, Nový - Antwi (76. Pinc), Tregler (63. Soldát), Rezek, Zorvan (84. Kříž), Polidar - Slepička (63. Díl)

Ostrava:

Laštůvka - Jánoš, Pokorný, Stronati, Fleišman - De Azevedo (62. Reiter), Kuzmanovič (70. Baroš), Jirásek, Kaloč, Buchta (62. Lalkovič) - O. Šašinka (83. Smola)

Horváthova premiéra branku nenabídla

Jan Vostrý, Zdeněk Brož

Premiéra Pavla Horvátha na příbramské lavičce skončila ziskem bodu za bezbrankovou remízu s Baníkem Ostrava.

Po pauze kvůli koronavirové hrozbě jsme neviděli dva a půl měsíce ligový fotbal. Ten se k Litavce vrátil až poslední květnové úterý, když přijel soupeř pro 25. kolo FC Baník Ostrava.

Premiéra čekala nejen trenéra Pavla Horvátha, ale možná překvapivě také 19letého brankáře Martina Melichara, který dosud hájil branku B-týmu. Ovšem právě brankář nemusel během první půle moc zasahovat. Soupeř, který je na pohárových příčkách totiž nebyl nebezpečný. Příbram mohla podporovat také hrstka fanoušků, kterým byl umožněn, díky volnějšímu limitu, přístup na zápas. První velká možnost se skrývala v přímém kopu z hranice pokutového území. Ten zahrál Jan Rezek a trefil hlavy hráčů ve zdi.

Ve 28. minutě se dostal přetažený míč na Miroslava Slepičku, zkušený útočník však šil svoji dělovku nad branku. Poté se rozehrál i Baník Ostrava. Nejnebezpečnější byl po akci Kuzmanoviče a hlavičce Buchty. Ta letěla těsně vedle. Závěr poločasu poznamenaly dvě zranění, nejprve byl ošetřován Jan Kvída, poté i Matěj Polidar. Prvně jmenovaný pak dokonce musel z utkání o poločasu odstoupit.

Po změně stran měl velmi slibný brejk na kopačkách Filip Zorvan. K nahrávce na volného Antwiho se však nedostal a ohrožení branky pak dokončil Martin Nový prudkou bombou letící mimo tyče. Výborně vypadala i možnost Matěje Polidara v 51. minutě, ostravská obrana však stačila míč zablokovat na roh. Až v 54. minutě poslal Baník první střelu na Martina Melichara. Ten totiž dosud nemusel zasahovat. Velké štěstí při nás stálo o čtvrthodinu později. Do velké šance se dostal střídající Baroš. Míč ve vyložené šanci mu naštěstí odskočil z kopačky.

Hosté zaměstnali Martina Melichara až v závěru. Hlavičku Stronatiho vyrazil mimo branku, podobně pozorně si počínal i při šanci Smoly. Příbramský gólman tak udržel čisté konto zcela zaslouženě a na zisku bodu za remízu má lví podíl. Zápas totiž navzdory četnějšímu střídaní už nezískal víc na tempu, oba celky se bály chyb a hlídaly si obranu. Do zápasu stačil ještě zasáhnout další debutant Dušan Pinc, kterého Příbram získala na poslední chvíli z Plzně.

Další zápas nás čeká v Olomouci už v neděli.

sobota 6.3.2021
FC Slovan Liberec
20. 02. 2021
Ondřej Kočí: V zápase se nám nedařilo vůbec nic
Město PříbramJAKOFORTUNA:LIGAFORTUNANIOsport agency a.s.
AmadeusCentrum podlahGet movingČeskomoravský beton, a.sDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Halex - SchauenbergKovohutě Příbram nástupnická, a.s.Maso Brejcha s.r.o.Nábytek NovotnýPBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.KOSTA Příbram s.r.o.Auto Černý spol. s r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovoceNANOPLM+ s.r.o.INTERNATIONAL SPORT MANAGEMENT s.r.o.Protecton s.r.o.