Branky: 18. Plesl - 8. Svátek, 50. Přikryl
Rozhodčí: Vyhnanovský - Doubrava, Jarolímek
Diváci: 40
Příbram B: Strolený - Jurica, Kačírek, Sýbek, Krejčí - Krym (75. Havlík), Hevessy, Šimůnek (70. Čížek), Forejt (75. Tilinger) - Včelák (85. Garlík), Plesl

U16 - Chyby v obraně nás stály body

Tomáš Nosek

Dvě chyby na začátcích poločasů umožnily soupeři vstřelit dvě branky a odvézt si těsnou výhru.

První mistrovské utkání na UMT se nám bohužel nevyvedlo. Nebyli jsme dostatečně agresivní v osobních soubojích a opět se nevyvarovali chyb při zakládání útoku, což dokázal soupeř využít ke vstřelení dvou branek. První branku vstřelilo Táborsko v 8. minutě po chybě Kačírka, který ztratil míč na polovině hřiště, brankář Strolený neudržel střelu ze střední vzdálenosti a pro hostujícího Svátka byla velmi jednoduchá situace doklepnout míč do prázdné branky 0:1. Pak jsme se i my třikrát dostali k ohrožení soupeřovi branky a vždy u toho byla dvojice Plesl - Včelák. Oba se v brankové situaci jednou zmýlili a až samostatný průnik Plesla v 18. minutě skončil brankou 1:1. Pak byla naše hra příliš nepřesná a řešení herních situací kluci ne vždy volili správně, proto se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Druhý poločas jsme sice začali aktivně, ale opět chyba dvojice Kačírek - Strolený umožnila Táborsku odskočit na rozdíl jedné branky, střelcem byl v 50. minutě Přikryl. Soupeř využíval výškovou i váhovou převahu a několikrát ohrozil příbramskou branku, ale i náš tým dokázal být nebezpečný ze standardních situací, avšak bez brankového efektu. Myslím, že hostům došly síly a hostující trenér v posledních minutách hráče nabádal jen k odkopům z vlastní poloviny. Nám naopak chyběla větší kvalita v herních činnostech k využití pasivity hostů.