Branky: 79. Rezek - 15. Nazarov, 66. Heidenreich, 73. Řezníček
Žluté karty: Petrák, Kingue, Rezek, Nový – Nazarov, Řezníček

Melichar – Nový, Kingue, Kleščík, Cmiljanović (67. Svoboda) – Hájek (59. Vávra), Petrák (74. Tregler) – Antwi (60. Soldát), Pilík, Vais (67. Boakye) – Rezek

Teplice:

Grigar – Mareček, Heidenreich, Nazarov – Černý, Žitný, Trubač (90. Radosta), Kučera, Moulis (87. Vondrášek) – Mareš (83. Hyčka), Řezníček

Neúspěšný vstup do sezóny

Jan Vostrý, Zdeněk Brož

První utkání nového ročníku Příbrami nevyšlo a na domácím trávníku prohrála s Teplicemi.

Do startu nové sezóny poslal trenér Pavel Horváth v základní sestavě nováčka Jonáše Vaise, po dlouhé době se do základu dostali také Adam Petrák a Pavel Hájek. Na hrotu útoku působil nestárnoucí Jan Rezek, kterému v záloze kryl záda příbramský navrátilec Tomáš Pilík.

Agresivní pojetí presinku na začátku zápasu dalo prostor rychlé hře. V úvodní šanci se ukázaly Teplice, když po standardce zůstal za obranou osamocený Nazarov a bombou propálil k naší smůle brankáře Martina Melichara - 0:1 v 15. minutě. Brzo mohl kontrovat debutant Jonáš Vais, ale jeho střela mířící do branky byla zblokovaná obranou na rohový kop. Velkou šanci jsme měli ve 28. minutě, když Pavel Hájek poslal míč napříč vápnem před brankovou čárou. Bohužel žádná z příbramských kopaček nebyla poblíž k usměrnění míče do sítě. Do dobré šance se řítil po narážece s Janem Rezkem i Emmanuel Antwi, ale svůj sprint v souboji o míč nakonec zakončil jen pádem v pokutovém území bez penalty.

Herní převaha nám tak po první půli k bodům nepomáhala. A po změně stran musel Melichar vychytat gólovou možnost Žitného i Řezníčka a držel tak dál naše šance. Možnost přímoho kopu dostal náš tým v 60. minutě. Neúšpěšný pokus Pilíka zakončil prudkou ránou Vais, ale jeho střelu Grigar vytlačil k obráncům. V 65. minutě však přišel další úder, když po ojedinělém rohovém kopu hostů se jednoduše prosadil Heidenreich a hosté vedli už o dvě branky.

Když přidal třetí branku po brejku do rozvrácené obrany Řezníček, bylo už s našimi šancemi zle nedobře. V 79. minutě sice ještě snížil kapitán Jan Rezek přesnou a krásnou střelou, další naše šance už zůstaly nevyužité. A to některé po gólu úplně volaly, příkladem byla tutovka v podání Vávry, o kterou jej připravil Grigar. Do sítě nezamířil ani Isaac Boakye jemuž střelu zablokovala obrana.

Po úvodním duelu tak jsme bez bodu a čeká nás těžký zápas na hřišti Slavie Praha.