29.08.2020
SK Slavia Praha vs. 1.FK Příbram
Branky: 3. Provod, 18. Kingue (vl), 90. Kolář (p)
Žluté karty: Kúdela - Soldát, Pilík, Kingue
Rozhodčí: Ginzel – Koval, Šimáček
SK Slavia Praha:

Kolář – Coufal, Hovorka, Kúdela, Bořil – Traoré (82. Malinský), Ševčík (79. Oscar) – Masopust (62. Olayinka), Stanciu (79. Holeš), Provod – Tecl (62. Musa)

1.FK Příbram:

Melichar - Nový (84. Boakye), Tregler, Kingue, Cmiljanović - Vávra (61. Antwi), Pilík, Soldát (69. Pinc), Vais (61. Svoboda), Petrák (61. Hájek) - Rezek

Proti favoritovi jsme výsledkem nepřekvapili

Zdeněk Brož

Sešívaní přehráli náš tým v zápasu 2. kola Fortuna:ligy a my jsme ze zápasu nakonec odešli poraženi po výsledku 3:0 pro domácí.

Proti favoritovi a obhájci ligového titulu Slavii Praha jsme nastoupili se základní sestavou, ve které figuroval i Vávra se Soldátem. Plánem bylo udržet co nejpevnější defenzivu proti Sešívaným. Záměr však vydržel jen 3 minuty, když si na zadní tyči zaběhl na prodloužený centr Provod a otevřel skóre zápasu. Když v 19. minutě po dalším centru posunul skóre Bořil na 2:0 pro domácí, vypadalo to hrozivě. Od toho momentu se však naše obrana srovnala a kromě Bořilovy tyčky už nepustila svého soupeře během poločasu do nebezepčnější monžosti. Jedinou šanci našeho týmu měl na kopačce Rezek, ale střela skončila po ukvapeném zakončení mimo bránu.

Po změně stran si náš tým počíná velmi zodpovědně a kromě narůstajícího počtu rohových kopů neměli domácí dlouho žádné šance. Příležitost Masopusta tak šla nad branku a jediný ostřejší zákrok měl Martin Melichar až v 72. minutě proti střele Olayinky. Mnohem víc nebezpečnější byla rána střídajícího Musy, který otestoval pozornost Melichara. V době, kdy už vypadalo, že náš tým ubrání aspoň druhý poločas bez obdržené branky, přišla třetí minuta nastavení, ve které Olivier Kingue strčil do pronikajícího Slávisty a nařízený pokutový kop proměnil netradiční střelec domácí brankář Kolář.

FanshopAkademieO2 TV
Město PříbramJAKOFORTUNA:LIGAFORTUNANIOsport agency a.s.
AmadeusCentrum podlahGet movingČeskomoravský beton, a.sDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Halex - SchauenbergKOBERCE BRENO, spol. s r.o.Kovohutě Příbram nástupnická, a.s.Maso Brejcha s.r.o.Nábytek NovotnýPBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.KOSTA Příbram s.r.o.Auto Černý spol. s r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovocePartnersNANOPLM+ s.r.o.AAA AUTO