28.11.2020
Žluté karty: Pilík, Kočí - Tatajev, Douděra
Rozhodčí: Rejžek - Hrabovský, Kříž
1.FK Příbram:

Kočí – Cmiljanović, Kleščík, Soldát, Svoboda (46. T. Pilík) - Nový, Folprecht (63. Hájek), Rezek (87. Kvída), Zorvan, Vávra (82. Antwi) – Voltr (87. Pinc)

FK Mladá Boleslav:

Mikulec – Zahustel, Jakub Klíma (74. D. Ikaunieks), Tatajev, Křapka, Mazáň – Budínský, Janošek, Túlio, Douděra – Michal Škoda (70. Drchal)

Čekání na výhru prolomeno

Jan Vostrý, Zdeněk Brož

V 9. kole konečně Příbram prolomila čekaní na letošní výhru za díky brankám Voltra a Vávry porazila Mladou Boleslav.

Příbram navnadil zisk bodu z posledního zápasu v Brně a z hráčů čišela touha konečně vyhrát na domácí půdě. Vzkaz k výhře jim poslali i fanoušci a tak si hráči při rozcvičení vyslechli dobře míněné rady svých příznivců. Náš tým se od samého úvodu ujal řízení vývoje zápasu. Ovšem první velkou šanci měli Boleslavští. Ex-příbramský Michal Škoda, když se za obránci dostal nehlídaný k míči, ovšem k našemu štěstí v jasné šanci minul.

Slibné kombinace našeho týmu nevedly k přímočarému zakončení a tak z dálky musel pálit Filip Zorvna, tentokrát to bylo nad branku. Mnohem lepší možnost měl Radek Voltr ve 23. minutě, když v pádu stříle křížem přes branku, ale míč se prokutálel kolem zadní tyče. Na opačné straně mířil mimo branku Zahustel. Náš tým měl výraznější převahu, možnost Folprechta skončila bez zakončení a tak ve 28. minutě bylo zle. Douděrovu střelu usměrnil Michal Škoda do protipohybu Ondřeje Kočího a hosté vedli - 0:1. Hosty mohl posunout ještě dál Zahustel, naštěstí se tak nestalo. Do konce půle se ukázal ještě Stanislav Vávra, ale v dobré možnosti, kam si posunul míč mířil mimo branku.

Po změně stran přišel do hry žolík Tomáš Pilík a společně s řádně vyhecovaným týmem rozhýbal ofenzivu našeho celku. Filip Zorvan v 50. minutě pálil do branky, a gólman Boleslavi musel míč vyrazit na rohový kop. Trvalá snaha naší zelenočerné party přinesla úspěch v 64. minutě. Po rohovém kopu propadl míč do chumlu hráčů, kde byl nejšikovnější Radek Voltr a poslal míč do branky - 1:1! Výborná vizitka našeho útočníka, který po dlouhé absenci dal ve svém druhém zápasu po návratu branku a to navíc v den svých narozenin.

V tu chvíli jsme ucítili vůni vítězství a chyběla k tomu už jen další branka. Nejprve se dostal do sólové akce Tomáš Pilík, ale v tutovce před brankářem hostů selhal. Branka nakonec přišla v 76. minutě. Stanislav Vávra odčinil všechna své váhání z první půle a po rychlé akci a kličce poslal míč neomylně na zadní růžek branky soupeře - 2:1! Poprvé v této sezóně jsme byli blízko tříbodovému zisku. Výhru nám nakonec nesebraly ani střely Drchala a Ikauniekse a tak jsme se po závěrečném tlak hostů mohli radovat z prvního tříbodového zisku.

středa 21.4.2021
Bohemians Praha 1905
18. 04. 2021
Tiskovka s Jozefem Valachovičem: Chválím každého, kdo dnes v našem dresu nastoupil
Město PříbramJAKOFORTUNA:LIGAFORTUNANIOsport agency a.s.
AmadeusCentrum podlahGet movingČeskomoravský beton, a.sDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Halex - SchauenbergKovohutě Příbram nástupnická, a.s.Maso Brejcha s.r.o.Nábytek NovotnýPBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.KOSTA Příbram s.r.o.Auto Černý spol. s r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovoceNANOPLM+ s.r.o.INTERNATIONAL SPORT MANAGEMENT s.r.o.Protecton s.r.o.