07.02.2021
FORTUNA:LIGA, 18. kolo
3:3
Příbram vs. Slavia
Branky: 21. Zima (vl.), 45. Kúdela (vl.), 90. Voltr - 24. Olayinka, 55. Sima, 81. Kudela (p)
Žluté karty: Lalkovič, Vilotič, Nový, Kvída - Zima Olayinka, Tecl
Rozhodčí: Hrubeš – Celetka, Kříž
Příbram:

Melichar – Laňka, Kvída, Vilotič (84. Antwi), Cmiljanović (90. Svoboda) – Nový (84. T. Pilík), Hájek (84. Dočekal), Zorvan, Tregler, Lalkovič (68. Vávra) –  Voltr

Slavia:

O. Kolář – Bah (58. Masopust), Kúdela, Zima (58. Deli), Bořil  – Holeš, Provod – Sima, Stanciu (85. Traoré), Olayinka (90. Lingr) – Kuchta (90. Tecl)

Vydřený bod proti lídru ligy

Zdeněk Brož

Velkou radost ze zisku bodu po remíze 3:3 může mít náš tým. V nastaveném čase pomohl k bodu vyrovnávající brankou Radek Voltr

Příbramský tým se musel popasovat nejen s náročným mrazivým počasím, ale také několika více či méně vynucenými změnami v sestavě. Do základu se vrátil také brankář Martin Melichar, v obraně Jan Kvída zastoupil Karla Soldáta. Svůj post při zahájení utkání měl také nový člen týmu slovenský záložník Milan Lalkovič.
Hráči 1.FK se pustili do Slavie nebojácně, favorit si na své šance trpělivě čekal. Sima s Olayinkou se úvodní dvacetiminutovce netrefili, kdežto náš tým si 21. minutě vysloužil vedení v zápase. Radek Voltr připravil pas na Martina Nového, který zakončil směrem na branku i s pomocí teče hostujícího obránce - 1:0! Z vedení se náš tým neradoval dlouho. Za tři minuty rohový kop Stanciua podběhl Martin Melichar a na zadní tyči neměl Olayinka potíže dostat míč sítě - 1:1

Vzápětí měl znovu náš tým gólovku. Radek Voltr získal míč a sám před Kolářem na těžkém terénu netrefil míč na branku. Nevyužit byl i centr Milana Lalkoviče, když míč před brankou minul kapitán Jaroslav Tregler. Už v nastaveném čase, kdy se zdálo, že oba týmy půjdou do kabin s remízou vyslal prudkou malou domů Kúdela, brankář Kolář uklouzl a míč doskákal až do branky - 2:1!

Po změně stran přišla Slavie s rychlým úderem. Sima v úvodu ještě netrefil bránu, ale v 55. minutě už bohužel ano a bylo vyrovnáno - 2:2. V kritické době, kdy náš tým v posledních zápasech dostával rozhodující góly lapil šanci Stanciua brankář Melichar. V 78. minutě spadnul ve vápně Sima a sudí po dlouhém přemýšlení ukázal na pokutový kop. Ten proměnil Kúdela a otočil průběh zápasu - 81. minuta 2:3.

Náš tým se snažil ze všech sil o vyrovnání a vytvořil si tlak díky standardkám i rohovým kopům. V 92. minutě při nás stálo velké štěsti. Jeden z brejků vedla Slavie na opuštěnou branku, když předtím vypomáhal Melichar v útočném vápně. Sima poslal míč těsně vedle branky. Z protiakce náš tým vybojoval faul na autové čáře a rozehraný míč poslal do vápna Filip Zorvan přesně na hlavu Radka Voltra. Jeho lob se snesl do branky, infarktový závěr zápasu tak měl pro nás sladkou tečku při výsledku 3:3. Zápas byl přímo po této brance ukončen, cenný bod proti vedoucímu týmu tabulky určitě přinese našemu týmu velké sebevědomí do dalších utkání.