FK VIAGEM PŘÍBRAM
Žluté karty: Kopáček, Kričfaluši, Singhateh - Stropek
Rozhodčí: Rouček - Poživil, Matoušek
SK Slavia Praha B:

Sirotník – Trédl, Hunal, Kričfaluši, Labík – Nikl (74. Zachoval) – Pudil (46. Singhateh), Beran, Šubert, Kopáček (46. Kneifel) – Šmiga (86. Biegon)

FK VIAGEM PŘÍBRAM:

Melichar – Čejka (58. Vokřínek), Stropek, Sakala, Fišl – Petrák, Jeřábek – Osmančík (58. Hájek), Novotný (58. Wágner), Dudl (85. Musil) – Surmaj (79. Anih).

Hattrick Davida Surmaje ozdobil souboj béčkem Slavie

Zdeněk Brož

Jasnou výhru nad rezervou Slavie řídil přesnými střelami hlavně útočník David Surmaj. V jeho podání jsme viděli klasický čistý hattrick.

Bez chybějícího kapitána Marcela Čermáka jsme šli do zápasu 8. kola proti Slavii B. Oba týmy poskládané ze spousty mladých hráčů začaly bojovně. Iniciativu domácích záhy náš celek utnul důrazem a když ve 14. minutě poslal Pavel Osmančík pas za obranu na Davida Surmaje, mohli jsme se po přesné střele radovat z rychlého vedení 1:0 nad naším soupeřem. Brzy poté dostal míč za obranu Vít Novotný a jeho pas nestačil poslat do sítě Adam Petrák.

Co nedal kapitán, to napravil znovu náš útočník David Surmaj. Nabídku právě od Adama Petráka poslal kolem gólmana do sítě podruhé a to běžela 21. minuta! Výborná první půle pokračovala dál. Okénka v obraně domácíh se objevovala dál a tak po pár méně přesných střelách si počkal na rychlý dotyk znovu David Surmaj a ještě před koncem půle dal už třetí branku. Završil tak hattrick, který jsme v příbramských barvách v soutěžních zápasech první a druhé ligy neviděli mnoho let.

Po změně stran zahrozili domácí hned po rozehrávce a nad Martinem Melicharem zvonilo břevno. Ale znovu trvalo jen necelých deset minut než náš tým přebral iniciativu a začal domácím dál zatápět. V dobrých šancích se objevil nejen David Surmaj, ale postupně si hledal své místo před brankou i střídající Tomáš Wágner, který několikrát ohrozil hostující tým. Z mnoha šancí, které jsme v Horních Počernicích, kde se zápas hrál, ukázali, jsme nakonec proměnili až tu v samém závěru. Rychlou akci zakončil Emmanuel Anih, který postupoval sám na brankáře domácích a šikovně míč poslal do sítě. Uzavřel tím účet duelu na skóre 0:4 z pohledu Slavie B. Tým se tak mohl podělit o radost nejen v kabině ale i s fanoušky, který přicestovali na tento zápas.

sobota 14.1.2023
Příprava A-tým, přát.
FK VIAGEM PŘÍBRAM
FK Zbuzany 1953