FK PŘÍBRAM
20.10.2023
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 13. kolo
1:0
FK PŘÍBRAM vs. 1.SK Prostějov
Online
Branky: 90. Švestka
Žluté karty: Loic - Schaffartzik. Látal, Habusta
Rozhodčí: Krejsa - Dobrovolný, Kotalík
Diváci: 725
FK PŘÍBRAM:

Melichar – Antwi, Dudl (82. Dav. Krch), Fišl, Jahić – Hušbauer (C) – Jandera, F. Matoušek (69. Vokřínek), Nečas (69. Anih), Nkwinga (82. Wágner) – Švestka.

1.SK Prostějov:

Krynskyj – Bartolomeu, Elbel, Habusta (86. Macháček), R. Látal – P. Jaroň, Koudelka (62. Slaměna), Schaffartzik (C), Šimek – Zapletal (68. Bolf), Silný (62. Malec).

Švestkova gólová premiéra prodloužila vítěznou šnůru

Zdeněk Brož, Jan Vostrý

Náročný návrat po repre pauze zvládl náš tým s cenným výsledkem. Diváci u Litavky totiž sledovali další fantastický závěr zápasu s vítěznou brankou v 90. minutě.

Po vítězné šňůře, kterou jsme natáhli už na 4 zápasy, jsme šli proti soupeři z Prostějova. Zápas, do kterého jsme šli favorit, se však nevyvíjel dobře. Po úvodní převaze jsme se vytratili ze hry a kombinace vázla. Na obou stranách chyběly střely i šance a tak bojovný, ale vcelku nevýrazný první poločas diváky v mlhavém počasí nezahřál.

Ve druhé půli přišel střídající Teo Andronikou na místo Jandery a hned ukázal velký elán. Nasprintoval do vápna a naservíroval nádhernou nahrávku Jakobovi Nečasovi. Ten ve velké šanci zaváhal a střelu netrefil. Povedený start ukázal náš tým za moment, když Josef Hušbauer prošel do vápna také a střílel mimo levou tyčku. Prostějov zahrozil z náhodného přímého kopu, který musel Martin Melichar vyrazit na roh. Dobrou možnost měl i Hušbauer z přímého kopu, brankář střelu stačil nadvakrát chytit. Osm minut před koncem na za velkého aplausu domácích fanoušků na trávníku objevil uzdravený Tomáš Wágner a po faulu na něj dostal v 90. minutě Hušbauer znovu možnost zahrávání přímého kopu. Ten si ve vápně našel Patrik Švestka a svým prvním gólem rozpoutal euforii z pátého vítězství v řadě! 

Fotogalerie
FanshopAkademie
Generální partner
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
Město PříbramJAKOFORTUNANIOsport agency a.s.FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
Mediální partneři
Pribram.czRock RádioNáš REGION
Partneři
Olympia FitnessDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Kovohutě Příbram nástupnická, a.s.PBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.Rozvoz čerstvé zeleniny a ovoceINTERNATIONAL SPORT MANAGEMENT s.r.o.Chovanec Sport Agency, a.s.Kuchyně HalašDexterity Services s.r.o.B&B commercial activity s.r.o.Kolaudace jednodušeASTON služby v ekologiiAll Stars School