Příbram: Krejčí - Šorna, Majer, Kukla, Petrla - Dvořák, Wágner M., Pazderník (76.König), Fantiš (64.Vůch) - Wágner T., Haas (69.Šubert)
Jihlava: Matiášek - Bambula, Kučera Z., Pražák, Machálek (72.Pikl) - Šandera, Kopic, Kučera T., Dobrovolný - Vydra (80.Kosak), Tecl

10.kolo 1.FK Příbram - Vysočina Jihlava 3:1

David Vavruška

Starší ligový dorost udolal bojovností Jihlavu a po zajímavém průběhu zvítězil 3:1 brankami Fantiše, Dvořáka a Königa.
Podle domácího trenéra Vavrušky nás čekal doma na podzim společně s Olomoucí jasně kvalitativně nejlepší soupeř a na hřišti se to projevilo. Jihlava jasně opanovala prvních dvacet minut utkání a chovala se u nás jako doma. Hned v 6.minutě ztratil Martin Wágner v souboji míč, Kopic vysunul mezi stopery Vydru a ten propálil domácího brankáře Krejčího. Jihlava hrála dál velmi rychle a ve vysokém tempu a byli jsme rádi, že nezůstalo pouze u jednoho obdrženého gólu. Z naprostého útlumu nás vysvobodila ojedinělá akce prvního poločasu ze strany domácích. Tomáš Wágner potáhl míč po křídle, nacentroval míč až na zadní tyč a tam uklidil míč do branky hlavou Antonín Fantiš- 1:1. Tím Jihlava na chvíli vypadla z tempa, protože hrála výborně a gól jí zchladil. Když už bylo skoro jasné, že skončí poločas remízou, poslal v posledních vteřinách první půle dlouhý míč do pokutového území Jihlavy Petrla, Tomáš Wágner vyhrál hlavičkový souboj a Dvořák dostal domácí do šatny do vedení 2:1. Celou druhou půli se snažila Jihlava vyrovnat, měla velkou územní převahu a vsítila i dvě branky, obě ovšem z ofsajdu. Domácí čekali na brejky a po jednom z nich se dostal odražený míč k Danovi Königovi a ten svou první ligovou trefou pojistil tři body pro domácí Příbram. Trenér David Vavruška: "Vůbec jsme nezachytili začátek zápasu, Jihlava jasně dominovala a hrála výborně. Branku jsme dostali ze situace, na kterou jsme se týden připravovali. Naštěstí se hráči z průběhu a z velmi dobrého výkonu soupeře nepoložili a bezmeznou bojovností ještě do poločasu výsledek otočili. Branka na 2:1 prakticky v poslední vteřině první půle byla pro vývoj zápasu rozhodující. K vítězství pomohla i taktická výměna postů mezi Martinem Wágnerem a Tomášem Šornou. Druhý poločas jsme odehráli již v rozestavění 4-5-1, protože Jihlava byla ve středu hřiště lepší, takže jsme byli pod velkým tlakem, ale závěr jsme zvládli. Jestli jsem dnes s něčím spokojen tak se třemi body."