23.04.2009
Opava vs. Příbram
Branky: Škrobánek, Kaštovský - Pazderník
Rozhodčí: Proske Zbyněk
Opava: Štencek - Klimas, Hrabina, Michalčák, Kužel - Palkovič (64. Škrobánek), Pomp, Furik, Kašný - Ihnatišin, Kaštovský
Příbram: Krejčí - Žáček, Šorna, Doležal, M. Wágner - Vůch (66. Bublík), Šubert, Pazderník (75. Rybák), Pilík - Hájek (50. Cellar), T. Wágner

Promarněná šance

Václav Černý

Důležitou dohrávku druhého jarního kola jsme, bohužel, nezvládli!!
Pro oba soupeře v mnoha směrech klíčový zápas jsme si prohráli sami. Povzbuzeni domácí výhrou nad pražskou Slávií jsme do utkání vstoupili sice aktivně, ale s velkým počtem nepřesností a prohraných osobních soubojů. Protože ani domácí neoplývali kvalitou, hrál se sotva průměrný fotbal. Postupem času se naši hráči více zklidnili a naše útoky, které většinou táhl T. Wágner, začali být nebezpečné. Ve 44. minutě jsme po jednom takovém šli do vedení. T. Wágner se probil přes tři hráče soupeře, našel před pokutovým územím J. Pazderníka a ten nás prudkou ranou k tyči poslal do vedení.To, že jsme do kabin šli s jednobrankovým náskokem, je hlavně zásluhou brankáře Krejčího, který pro nás, dvěma skvělými zákroky, vedení udržel. Druhá půle začala stejně jako ta první končila!! Aktivní domácí se rvali o každý míč a příbramské hráče jako by vedoucí gól uspal. Neudrželi jsme míč, chyběl nám pohyb a tak jediné co bezchybně fungovalo, byla hra obranné řady. Ale, bohužel, ne na dlouho!! Při prvním zaváhání, při dohrávce rohu domácích, nás soupeř ztrestal prvním gólem a po dalším, hned za čtyři minuty, skóre otočil druhým gólem!!! Do konce zápasu byli zase aktivnější hráči Příbrami, ale opavští si již své vítězství vzít nenechali. Naši hráči se opět přesvědčili, že bez poctivého přístupu jednotlivců a bez týmového myšlení, se nikde, natož v lize, zvítězit nedá!!!
26. 04. 2024
Felix Čejka: Máme plán, který chceme do zápasu přenést