Žluté karty: Kučera (PB)
Příbram: Šedivý – Vacík (43.min Wimmer), Krůta, Kučera, Zákoucký (48. min Straka) – Šváb, Vašek, Januška, Makoš (39. min Květ) - Gregor (43.min Procházka), Valenta

1.FK Příbram B - SK Dynamo České Budějovice B

Petr Straka

V posledním ligovém kole podzimní části naší soutěže jsme na umělém trávníku stadionu U Litavky přivítali mužstvo z Českých Budějovic. Naši hráči chtěli ukončit serii neúspěchů z poslední doby a vybojovat potřebné body. Díky větší vůli po vítězství a bojovnosti celého týmu jsme úkol splnili a důležité 3 body zůstávají doma!
Od prvních minut získávalo naše mužstvo optickou převahu. ve 4. a 8. minutě jsme měli šance ohrozit hostujícího gólmana zahráváním rohových kopů, kterých se ujal Jirka Januška. Obrana Českých Budějovic byla ovšem pozorná. Ve 12. minutě se povedl soupeři výpad do našich zadních řad, ale situaci řešil na poslední chvíli Milan Krůta s gólmanem Honzou Šedivým.Ve 14. minutě předvedli naši hráči asi nejhezčí kombinační akci 1. poločasu. Po ose Jan Makoš - Martin Vašek patičkou přihrál - Januška centruje mezi obránce - Jirkovi Švábovi chybí krok k ideálnímu zpracování což umožnilo gólmanovi Č. Budějovic zasáhnout. V 16. minutě se pokouší nalézt Jirka Januška rychlonohého Míru Valentu přihrávkou za obranu, ale brankář má k míči blíže ... .Další pokusy z naší strany byly z trestných a rohových kopů, ovšem bez gólového úspěchu. Ve 23. minutě nám zatrnulo, když centr z rohového kopu hostí Honza Šedivý neodhadl a míč propadl do našeho pokutového území, kde již naštěstí vše řešila naše obrana. Ve 24. minutě měl gól na kopačce Jakub Gregor, který centrovaný míč od Matěje Zákouckého za obránce řešil zbrkle střelou "z první", která si našla pouze náruč hostujícího gólmana. Na konci prvního poločasu na sebe upozornil Martin Vašek sólovou akcí po lajně až do pokutového území Českých Budějovic, ale ve finální části mu míč utíká do zámezí. Stav po prvním poločasu 0:0 . Ve druhém poločase jsme pokračovali v nátlakové hře, která postrádala pouze přesnější finální přihrávku. Ve 36. minutě byl faulován Martin Vašek. K nařízenému trestnému kopu se postavil Jirka Šváb, který svůj centr zatočil do šestnácky hostí. V nepřehledné situaci se nejlépe zorientoval právě faulovaný Martin Vašek a nedal nikomu šanci ... 1:0 !! Ve 38. minutě si vzpomněl na své střelecké umění Jirka Januška, ale střela se otřela bohužel pouze o tyč! Od 40. minuty se začali naši hráči nepochopitelně a hlavně viditelně bát o výsledek. A mohli na to ihned doplatit v následujících minutách hry! Ve 41. minutě musel řešit brejkovou situaci skluzem na poslední chvíli Milan Krůta. 46. minuta nám opět připravila horké chvilky, když naši hráči přišli v poli o míč a v následném brejku byl již překonán kličkou i náš brankář! Naštěstí nás tentokrát zachránila vnější tyč branky. V 50. minutě jsme měli velikou příležitost, když Dominik Straka ideálně našel křižným pasem před pokutové území hostí zcela osamoceného Honzu Procházku, ale jeho slabá střela brankáře hostí nepřekvapila... Nedáš - dostaneš, pokud nemáš v brance Honzu Šedivého! Náš brankář se v 55. minutě vyznamenal při likvidaci sólového nájezdu útočícího hráče Č. Budějovic!A je tu naštěstí konec zápasu ...