VS Plzeň vs. Příbram
Branky: 9. ? - 66. Smíšková

Pouze bod kvůli neproměněným příležitostem

František Špatenka

Ve druhém kole 3. ligy vybojovala děvčata 1.FK Příbram cenný bod na hřišti Čechie Příkosice.
Ve druhém kole na nás čekala cesta na hřiště nedalekého Mirošova, kde proti nám nastoupilo mužstvo domácích Příkosic. O soupeři jsme věděli jen to, že v prvním kole zvítězil těsným výsledkem 3 : 2 nad Kačicemi. Hráčky domácích měly viditelnou fyzickou převahu a to především výškovou. Naše děvčata byla opětovně před začátkem zápasu hodně nervózní. Nastoupili jsme s jednou změnou v sestavě, zraněnou Kristýnu Štěchovou nahradila Helča Pilíková. Začátek zápasu byl z naší strany hodně rozpačitý a děvčata se vůbec nemohla dostat do své hry. Působila hodně nervózním dojmem a produkovala celou řadu základních školáckých chyb, především v rozehrávce. Oproti minulým zápasům se do hry nedostávala naše záložní čtveřice a tím trpěla na hrotu hlavně Jana Smíšková, která byla nucena vracet se pro míče až do hlouby pole a pak jí chyběly síly při zakončování. Domácí produkovali po celý zápas jednoduchý fotbal s nakopáváním dlouhých balónů na své útočnice a hlavně s velkým někdy až přehnaným důrazem v osobních soubojích. Řadu jejich někdy i záludných faulů ( strkání, údery lokty, tahání za dres ) hodně slabý rozhodčí přehlížel. V 9. minutě po nedůrazném odkopu naší obrany se dostaly domácí hráčky do vedení 1:0 a málokdo předpokládal, že to bude na dlouhou dobu jediný gól. My jsme do konce poločasu předváděli hodně nervózní hru, ale i přesto jsme se dostali do několika slibných příležitostí. Chyběl nám však větší důraz a přesnost v zakončení. Do druhého poločasu jsme provedli jednu změnu v rozestavění na hřišti a šli jsme do něj hlavně se snahou o zpřesnění hry a snahou o větší důraz v osobních soubojích a v zakončení. Děvčatům nelze upřít snahu, ale nebyl to jejich den. Hodně se nechala ovlivňovat způsobem hry domácích a stále kupila celou řadu chyb. I přes tyto skutečnosti jsme soupeře do žádné vyložené šance nepustili a naopak jsme si vytvořili několik vyložených příležitostí. Jediná proměněná byla ta ze 66. minuty, kdy po přihrávce Terky Machutové, vyrovnala naše nejlepší hráčka Jana Smíšková na konečných 1 : 1. Děvčata byla z výsledku zklamaná a hlavně si vyčítala neproměněné vyložené příležitosti. Vzhledem k předvedené hře, vývoji zápasu a výkonu rozhodčího je však nakonec získaný bod naším úspěchem.