Branky: Smíšková 3, Machutová 2, Pilousková 2, Gablovská
Příbram: Gablovská - V. Císařová (75. Kolocová), Pilíková, Nepivodová, Branžovská, I. Císařová (59. Černá), Pilousková, Karasová (68. Boukalová), Dědinová, Smíšková (82. Ščevíková), Machutová

Jasná záležitost

František Špatenka

V dalším domácím zápase rozstřílely naše ženy souseda v tabulce a po dobrém výkonu si upevnily nečekané, ale zatím zcela zasloužené druhé místo v tabulce.
V pátém ligovém kole jsme na domácím hřišti přivítaly tým Inferna Praha „B“. Podle postavení v tabulce mělo jít o souboj dvou přibližně stejně silných celků. Tomu všemu napovídala i naše taktická příprava na zápas, ve které nás trenér upozorňoval na silné stránky našeho soupeře. Před začátkem utkání jsme popřály trenérovi vše nejlepší k svátku a slíbily jsme podat výkon, který by ho potěšil. Na rozdíl od předcházejících zápasů nebyla na nás znát tolik proklínaná nervozita. Možná k tomu přispělo i netradiční focení na náš plánovaný kalendář. Od úvodního hvizdu rozhodčího jsme na soupeře vlítly a zatlačily jej do jeho obranného pásma. Střelecký koncert zahájila již ve druhé minutě naše kapitánka Jana Smíšková, kdy nás po individuální akci dostala do vedení 1:0. V šesté minutě zahrávala Aneta Dědinová druhý rohový kop a našla přesně Verču Pilouskovou, která v pohodě zvýšila na 2:0. Produkovaly jsme nátlakovou hru a soupeře téměř nepouštěly na naši polovinu. Aktivní hrou se nám dařilo vytvářet další střelecké příležitosti a bylo jen otázkou času, kdy se nám povede náskok zvýšit a zbavit se i toho posledního náznaku nervozity. Ve třinácté minutě po perfektní přihrávce Terky Machutové zvyšovala již na 3:0 do prázdné brány svým druhým gólem Jana Smíšková. O dvě minuty později předvedla Terka další výbornou individuální akci na jejímž konci opět stála Jana Smíšková a třetí trefou poslala definitivně soupeře do kolen. Byl to hodně vydařený úvod a určitě by zaskočil i kvalitnějšího soupeře, než bylo v neděli pražské Inferno. Do konce poločasu jsme pokračovaly v dobré hře a ve 28. minutě upravily poločasový stav na 5:0 brankou Terky Machutové po dlouhém pasu Ivči Karasové. O přestávce jsme si připomněly náš předešlý zápas a skutečnost, že se dá i nepříznivý stav otočit. Proto nás trenér nabádal k pokračování v naší aktivní hře a dobrému přístupu při plnění obranných úkolů. V 58. minutě vstřelila svoji druhou branku v zápase Verča Pilousková a upravovala tak již na 6:0. Poté došlo k několika změnám v naší sestavě i v rozestavění na hřišti. Stále se nám dařilo soupeře přehrávat a aktivní hrou jej nepouštět do žádných situací, které by ohrožovaly naši branku. Mezi dvacátou sedmou a dvacátou devátou minutou druhého poločasu se nám podařilo upravit konečný výsledek na 8:0 v náš prospěch. O branky se podělily Terka Machutová a Verča Císařová. Výborným výkonem především v prvním poločase jsme navázaly na předešlý zápas s Mořinou a ziskem dalších bodů si upevnily krásné a určitě nečekané druhé místo v soutěži. Je potřeba pokračovat v další práci již tento týden aktivním přístupem k tréninkům.