Divize žen D - Čechy, 8. kolo
3:3
Kačice vs. Příbram
Branky: 2 Piloskouvá, Dědinová
Příbram: Jana Ščevíková - Radka Kočová, Helča Pilíková, Kristýna Nepivodová, Lucka Branžovská, Verča Pilousková, Ivča Císařová, Ivča Karasová, Aneta Dědinová, Terka Machutová, Jana Smíšková. V průběhu zápasů střídaly: Kačka Boukalová, Jana Kolocová

Ztracený náskok tří gólů znamenal jen bod

František Špatenka

Naše ženy promarnily třígólový náskok a propásly tak šanci dostat se na první místo tabulky. Po špatném výkonu a obdržených laciných branek v závěru zápasů ztratily důležité body.
Předešlé výkony a postavení v tabulce nás v dalším venkovním zápase na hřišti Kačic stavělo do role jasného favorita. S blížícím se koncem podzimní sezóny však přibylo i v našem týmu zraněných hráček a počasí zavinilo i některá nachlazení, která znemožnila pravidelnou účast na trénincích. Čekal na nás soupeř s hodně zkušeným kádrem, který v minulosti hrával i druhou ligu. Domácí „kačické“ hřiště bylo hodně drnovaté a bylo otázkou, jak se s tím vším (hřiště, počasí, různé bolístky) naše hráčky vyrovnají. Měla to být zkouška vůle, dokázat se kousnout a bojovností a důrazem soupeře přehrát. Předzápasová taktická porada byla zaměřena na eliminaci opor soupeře a byl kladen důraz na produkování naší kombinační hry, se zvýšeným důrazem při zakončování vytvořených střeleckých příležitostí. Samotný zápas jsme začaly hodně rozháraně, bez pohybu, důrazu. Jakoby jsme zamrzly společně s počasím. Především záloha nedokázala tvořit hru, vyprodukovat pro útočnice slibnou příležitost. Domácí však nehrály o nic líp a tak fotbal v dušičkovém počasí hodně plakal. V polovině prvního poločasu jsme však z nenápadné akce šly do vedení, když se střelecky prosadila Verča Pilousková po přihrávce Anety Dědinové. O dvě minuty později zvyšovala na 2:0 Aneta Dědinová a vše nasvědčovalo tomu, že bychom si mohly odvézt vytoužené tři body. Do konce poločasu se však na obraze hry nic nezměnilo. Pokračovaly jsme dále ve velice špatném výkonu a nedokázaly domácí přehrávat a dorazit třetí brankou. Nenašla se žádná hráčka, která by svojí hrou strhla ostatní ke zlepšené hře. Přesto všechno jsme šly do kabin za slibného stavu 2:0. Do druhého poločasu jsme šly se snahou zlepšit pohyb, zvýšit důraz a vytvořit si co nejdříve slibnější náskok. Výkon však zůstal stejně šedivý jako bylo počasí. Hrály jsme nadále bez pohybu, důrazu, mezihry a záloha jako kdyby na hřišti ani neexistovala. V osmé minutě se nám však podařilo dotáhnout jednu z mála akcí do úspěšného konce a Verča Pilousková svým druhým gólem zvýšila na 3 : 0. V té chvíli byly asi všechny naše hráčky přesvědčené, že se už nemůže nic stát a podle toho přistoupily ke zbytku utkání. V 57. minutě vyprodukovala naše obrana první hrubou chybu a soupeřky hodně lacinou střelou snížily na 1:3. Dalších 25 minut se na hřišti nedělo nic zajímavého a my jsme se stále nemohly dostat ke své hře, čímž trpěly především útočnice, které nedostávaly žádné kvalitní přihrávky, z kterých by mohly něco vytěžit. Sedm minut před koncem přišla první hrubá chyba naší brankářky a soupeř lehce snížil na nepříjemných 2:3. Domácím narostla křídla a zatlačily nás na naší polovinu. Naše hráčky stále hrály bojácně, zakřiknutě a nenašel se nikdo, kdo by ostatní vyhecoval a bojovností dotáhl mužstvo do vítězného konce. Těsně před koncem přišel trest v podobě druhé hrubé chyby brankářky a vyrovnávajícího gólu na konečných 3:3. Ztráta vyhraného zápasu a dvou bodů zamrzí o to víc, že v neděli ztratila i vedoucí Blatná. Zapomeňme na náš výkon a soustřeďme se na dvě poslední utkání. Získat šest bodů je náš cíl!!!