FK VIAGEM PŘÍBRAM
Divize sk. A - Starší žáci, 10. kolo
Vejprnice vs. Příbram
Branky: Svojše 2, Mašek, Rys
Vejprnice: Adamovič, Králík, Brabec, Stehlík, Kristl, Kadlec, Šádek, Kalaš, Filip, Mašek, Bystřický
Příbram: Balík, Růžek, Rys (68. Procházka), Kvěch, Červeňák (44. Kaplan), Otepka (30. Holý), Suchan, Farkaš, Baran, Mašek (60. Novák), Svojše (69. Špinar)

Příbram splnila roli favorita a vyhrála ve Vejprnicích

Jiří Baran

Utkání ve Vejprnicích bylo zápasem s posledním týmem tabulky, který dosud nezískal v soutěži ani bod. Příbram nastupovala s cílem neumožnit soupeři získat první body a udržet se i nadále v čele tabulky. Cíl se podařilo splnit – Příbram vyhrála 4:1.
Zápas začal standardně – Příbram měla drtivou územní převahu, ale své šance neproměňovala. Během prvních dvaceti minut tak příbramští hráči neuspěli minimálně ve čtyřech pěti gólových příležitostech. První gól do sítě Vejprnic padl v 19. minutě. Po sérii rohů kopaných Maškem se při posledním z nich dostal k hlavičce Rys a překonal domácího brankáře – 0:1. Ve druhém poločasu hosté z Příbrami podstatně zvýšili svou efektivitu. Ve 37. min. přihrál ve vápně Mašek Svojšemu, který zblízka vstřelil druhý gól – 0:2. Skóre ve prospěch Příbrami se znovu měnilo ve 42. minutě. Baran vybojoval míč a na hranici šestnáctky ve skluzu přihrál Maškovi. A Mašek střelou z otočky k levé tyči zvýšil vedení – 0:3. Ve 40. min. vyslal Mašek kolmou přihrávkou Svojšeho do samostatného úniku, který Svojše proměnil – 0:4. V 55. min. kopala Příbram penaltu, ale Suchanovi ji domácí brankář chytil. V 60. minutě se potvrdilo pravidlo „nedáš – dostaneš“. Po špatné domluvě a následné chybě příbramské obrany domácí zblízka snížili na 1:4. V závěru mohly Vejprnice ještě korigovat výsledek při závaru před příbramskou brankou, ale výborný Balík skvěle kryl tři gólové dorážky domácích.
pátek 30.9.2022
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 10. kolo
FK VIAGEM PŘÍBRAM
SK Sigma Olomouc B