Branky: Dědinová 3, Smíšková, Machutová, Císařová I. - Risplerová
Žluté karty: PIlíková
Příbram: Gablovská - Kočová, Pilíková, Nepivodová, Branžovská (60. Boukalová) - Císařová V. (75. Černá), Pilousková (60. Karasová), Císařová I., Dědinová - Machutová, Smíšková

Napravený vstup do jarní části

František Špatenka

Naše ženy napravily špatný vstup do jarní sezóny a po zlepšeném výkonu, především od dvacáté minuty utkání,přesvědčivě získaly důležité tři body. V tabulce se drží v těsném závěsu za vedoucí Blatnou a před nepříjemným Pavlíkovem.
V prvním jarním domácím zápase se naše ženy utkaly s týmem Čechie Příkosice. Podle postavení mužstev v tabulce (2. a 4. místo) se očekával vyrovnaný duel. Příbramské "baby" měly co napravovat, neboť se jim první jarní kolo v Pavlíkově vůbec nevyvedlo. Do zápasu jsme šly v nejsilnější sestavě, s pokyny hrát kombinační hru s přihrávkami především po zemi a se snahou zvýšit důraz v osobních soubojích. Prvních dvacet minut jsme však kupily jednu chybu za druhou a soupeř nás převyšoval především v důrazu a nasazení. Varováním pro nás nebyla ani první příkosická nevyužitá šance po rohovém kopu. A tak v patnácté minutě po dalším rohovém kopu a našem opětovném zaváhání si dala Radka Kočová vlastní gól a prohrávaly jsme 0:1. O tři minuty později mohla hostující hráčka po další naší hrubce zvýšit hlavou na 0:2. Naštěstí z malého vápna přestřelila. Tato situace nás probudila a konečně "baby" začaly hrát kvalitnější fotbal. Zvýšily důraz, začaly více běhat a dostávaly se do slibných útočných akcí. Ve dvacáté čtvrté minutě vyrovnala přízemní střelou k tyči Ivča Císařová po přihrávce Helči Pilíkové. Hned o dvě minuty uklidila odražený míč do příkosické sítě svým prvním zásahem v utkání aktivně hrající Aneta Dědinová. Od té chvíle jsme hráčky Příkosic přehrávaly a důraznou hrou si postupně vytvářely celou řadu dobrých střeleckých příležitostí. Střelba však nepatří dlouhodobě k našim silným stránkám, především máme problémy s přesností a důrazem. Ve třicáté šesté minutě se po přihrávce Verči Pilouskové konečně probudila i naše nejlepší střelkyně a kapitánka Jana Smíšková a upravila poločasový stav na 3:1 pro naše barvy. Do druhého poločasu jsme šly s pokyny pokračovat ve zlepšené hře a zkvalitněním obranné fáze nedovolit soupeři zdramatizovat zápas. Postupně jsme získávaly převahu ve všech herních směrech. Hráčky Příkosic už nebyly tak nebezpečné a důrazné jako na začátku utkání. V sedmnácté minutě po nahrávce Terky Machutové zvýšila na 4:1 svým druhým gólem Aneta Dědinová. Od té doby se hrálo převážně na jednu branku. Naše hráčky si vytvářely dostatek brankových situací, ale zbrklost a nepřesnost je připravovaly o lepší výsledek. Ve dvacáté sedmé minutě se střelecky prosadila i naše druhá útočnice Terka Machutová a definitivně rozhodla o zisku tří bodů. Příkosice rezignovaly a dovolily naším hráčkám pokračovat ve vytváření celé řady slibných šancí. Jejich neproměňování je však obehranou písničkou. Podařilo se využít jen jednu z nich a svým třetím gólem upravila Aneta Dědinová konečný stav na 6:1. Za dnešní výkon (především od dvacáté minuty utkání) je potřeba holky pochválit. Opakovaně si dokázaly, že hrát se dá s každým. Když bude tento tým poctivě přistupovat ke všem fotbalovým povinnostem, může se zlepšovat. Perspektivu k tomu má a tak záleží jen na babách, co a jak chtějí fotbalu dávat. Příští utkání zajíždíme na hřiště Malešic a nemůžeme mít jiný cíl, než získat další tři body a rvát se o přední příčky v tabulce.