Branky: Schulzová - Pilousková, Smíšková 3, Marhutová, Dědinová
Příbram: Gablovská - Boukalová, Pilíková, Nepivodová, Branžovská (60. Karasová) - Císařová V., Pilousková (75. Černá), Císařová I. Dědinová - Machutová (60. Štěchová), Smíšková (75. Nováková)

Hladká výhra

František Špatenka

Naše ženy zopakovaly stejný výsledek z minulého kola a celkem hladce přehrály mužstvo Malešic. Utkání se hrálo na perfektním trávníku v areálu ABS Bráník. Vítězstvím si stále držíme naději na boj o první místo v tabulce.
Ve dvanáctém kole na nás čekalo mužstvo TJ Malešice – Rapid, které své zápasy hraje v areálu ABC Bráník. Pro většinu svých domácích utkáních využívají hřiště s umělou trávou. Dnes však pro naše hráčky připravili milé překvapení a utkání se odehrálo na výborně připraveném přírodním trávníku. Do Prahy jsme cestovaly poprvé společně autobusem, který si baby sehnaly jako sponzorský dar a cílem byl samozřejmě zisk tří povinných bodů. Do zápasu jsme šly s úkolem hrát naší kombinační hru s důrazem na přihrávky po zemi a s nabíháním do volných prostorů a snahou po zakončení každé útočné akce. Začátek se nám nadmíru povedl a po krásném gólu Verči Pilouskové, která hlavou skórovala po přesně zahraném rohovém kopu, jsme už ve čtvrté minutě vedly 1:0. O dvě minuty později uvolnila Terka Machutová kapitánku Janu Smíškovou a ta pohodlně zvýšila na 2:0. Třetí naši branku vstřelila ve dvacáté třetí minutě Terka Machutová. Do třicáté minuty si naše baby vytvářely celou řadu slibných střeleckých příležitostí, ale koncovka není naší silnou stránkou. Především Terka Machutová neměla svůj den a dokázala zahodit několik samostatných úniků na domácí brankářku. Byla to veliká škoda, mohly jsme získat dostačující náskok, uklidnit nervíky a pokračovat v dobře rozehraném zápase. Po třiceti minutách začaly i domácí vystrkovat růžky a zahrozily několika úniky, které nedokázaly zdárně zakončit. Jednou nás včasným vyběhnutím zachránila od pohromy brankařka Lucka Gablovská. Trest pro náš tým za celou řadu lajdácky zahozených šancí přišel ve třicáté osmé minutě, kdy domácí roh proletěl celým naším malým vápnem a neobsazená domácí hráčka pohodlně snížila na 1:3. Do přestávky se na skóre nic nezměnilo. O pauze nás trenér nabádal, abychom se vrátily k nátlakové hře ze začátku zápasu a zpřesnily zakončování útočných akcí. Úkolem bylo co nejdříve zvýšit náskok a v klidu dovést zápas do vítězného konce. Ve dvanácté minutě nádherně uvolnila Ivča Císařová Janu Smíškovou a ta svůj únik zakončila přesně a zvýšila na 4:1. O jedenáct minut později si hráčky akci zopakovaly a Jana svým gólem završila hattrick. Domácí hráčky byly ve druhé půli bezzubé, což byla i zásluha zlepšené hry naší obrany. Po celý druhý poločas jsme měly převahu a nadále si vytvářely celou řadu výhodných střeleckých příležitostí. Ale i po přestávce jsme celou řadu z nich dokázaly trestuhodně zahodit. Chybí nám při zakončení především klid, důraz a přesnost. Na hřiště se postupně dostaly i naše náhradnice a kromě náhradní brankářky se do hry dostaly všechny připravené hráčky. Na konečných 6:1 pro naše barvy upravila ve třicáté deváté minutě po nahrávce Ivany Krasové velmi dobře hrající Aneta Dědinová. Po slušném výkonu, kdy největší naší slabinou bylo proměňování šancí, jsme získaly do tabulky další tři body a upevnily si druhé místo v těsném závěsu za vedoucí Blatnou. Stále si držíme šanci na boj o vysněné první místo. Teď je potřeba poctivě potrénovat a svědomitě se připravit na dalšího soupeře a tím budou ženy Baníku Mořina. Na jejich hřišti jsme v podzimní části zvítězily 5:2.