Branky: Dědinová 3, Smíšková 2, Císařová I., Pilousková, Cisařová V.
Příbram: Ščevíková - Kočová (75. Nováková), Pilíková, Štěchová, Branžovská - Císařová V. (70. Černá), Pilousková (60. Boukalová), Císařová I., Dědinová - Machutová (85. Štáhlová), Smíšková

Šťastná třináctka

František Špatenka

Třinácté kolo bylo pro naše děvčata šťastné a po dobrém výkonu dokráčela k hladké výhře nad týmem Baníku Mořina. Konečné skóre 8:0 a zisk dalších tří bodů nás stále drží na dostřel vedoucí Blatné a vše se bude rozhodovat v následujících kolech.
V dalším domácím utkání na nás čekal tým Baníku Mořina, kterému se jarní vstup do soutěže vůbec nepodařil. Při pohledu na tabulku soutěže bylo jasné, že naším cílem je další vítězství a zisk tří bodů. Při taktické poradě před zápasem jsme si vytyčily i další úkol a tím bylo vylepšení dosavadního skóre. Oproti minulému zápasu došlo v základní sestavě ke dvěma vynuceným změnám (indisponovanou Gablovskou a Nepivodovou nahradily Ščevíková se Štěchovou) a jednomu návratu po nemoci (Kočová). Stejně jako minulý týden se nám i tentokrát vydařil vstup do utkání a již ve třinácté minutě jsme zvyšovaly na 3:0. Ale hezky od začátku. Naše děvčata do zápasu vstoupila aktivně, důrazně a zatlačila soupeře na jeho vlastní polovinu. Snažila se o kombinační hru a postupně si vytvářela slibné střelecké příležitosti. Ve čtvrté minutě uvolnila dobře hrající Iveta Císařová nejlepší střelkyni týmu Janu Smíškovou a ta otevřela skóre. O pět minut později zvýšila přímo z rohu Aneta Dědinová na 2:0. V již zmiňované třinácté minutě přihrávala Terka Machutová na druhý gól Janě Smíškové a její zvýšení na 3:0 potvrdilo výborný vstup našich hráček. Dobrou hrou celého týmu a především zvýšeným důrazem oproti předešlým zápasům se nám dařilo zatlačit soupeřky na jejich polovinu. Během prvního poločasu jsme neřešily žádnou spletitou situaci v našem pokutovém území a nepouštěly hostující hráčky do střeleckých příležitostí. Ve dvacáté třetí minutě střelou z dálky zvyšovala Verča Císařová na 4:0. Dále jsme pokračovaly v útočném pojetí hry a tlačily se do dalších slibných akcí. Ve třicáté čtvrté minutě přihrála Jana Smíšková Verče Pilouskové a ta perfektní individuální akcí upravila poločasový stav na slibných 5:0. O přestávce nás trenéři nabádali k pokračování v aktivní a důrazné hře. Úkolem bylo pokusit se vstřelit ještě nějakou branku a po případných střídáních nepolevit a svým výkonem pomoci střídajícím hráčkám k jejich kvalitnímu hernímu zapojení. Druhá půle nebyla z naší strany tak kvalitní jako ta první a to především směrem dopředu. Nevytvářely jsme si tolik slibných střeleckých příležitostí. Na druhou stranu velice slušnou hrou v obranné fázi jsme za celý zápas nepustily hráčky Mořiny do žádné vyložené šance a udržely slibnou nulu. V padesáté šesté minutě zahrála další kvalitní roh Aneta Dědinová a Ivča Císařová okořenila dobrý výkon vstřelením našeho šestého gólu. O pět minut se do útočení zapojila i stoperka Helča Pilíková a přihrávkou se podílela na sedmé brance, kterou vstřelila Aneta Dědinová. V dalších minutách utkání došlo k několika střídáním a přeskupením některých herních postů. Naše hra už nebyla tak kvalitní a začaly jsme kazit spoustu přihrávek. I z těchto důvodů jsme si do konce utkání nevytvářely tolik slibných akcí jako v předešlých minutách. Přesto se Anetě Dědinové podařilo vstřelit třetí gól v zápase a v poslední minutě zvýšit na vysněných 8:0 (trenér slíbil při osmigólovém vítězství vyprat dresy a tak jsme moc a moc chtěly vstřelit ten poslední rozhodující). Ziskem tří bodů jsme se udržely na dostřel vedoucí Blatné. Další tři zápasy (Inferno Praha „B“, silné Nusle a vedoucí Blatná) ukáží jak na tom opravdu jsme a zda máme šanci bojovat o první místo tabulky až do konce soutěže.