Branky: Cisařovská V. 2x, Dědinová, Machutová, Pilusková
Příbram: Ščevíková - Kočová (25. Boukalová), Pilíková, Štěchová (80. Černá), Branžovská (62. Karasová) - Císařová V., Pilousková, Císařová I., Dědinová Aneta - Machutová (85. Štáhlová), Smíšková

Rozhodnuto bylo za 30 minut

František Špatenka

Po výborném výkonu v prvním poločase se našim ženám podařilo zdolat další překážku v podobě týmu Inferna Praha a můžeme stále pomýšlet na výborné umístění. V dalších kolech však na nás čekají mnohem náročnější soupeři a následující dvě kola ukáží, zda můžeme o první příčce snít až do konce soutěže.
Po výrazné domácí výhře v minulém kole zajížděly naše ženy na hřiště béčka pražského Inferna. Soupeř měl v prvních jarních kolech problémy se sestavou a dokonce jeden zápas prohrál kontumačně. Své problémy však vyřešil včas a proti našemu týmu nastoupil v nejsilnější sestavě posílen hráčkami z „A“ týmu, který hraje druhou ligu. Měly jsme z Inferna respekt, ale jiný cíl než zisk tří bodů, jsme si dát nemohly. Stále máme šanci bojovat ve vzájemném zápase s Blatnou o vysněné první místo a proč to nezkusit hned v první naší soutěžní sezóně. Naše sestava se stabilizovala a nebyl důvod ke změnám. Do utkání vstoupily naše ženy s důraznou nátlakovou hrou a prvních 30 minut podaly výborný výkon. Aktivním přístupem zaskočily domácí tým, který se stěží dostával k míči a jen sporadicky na naší polovinu. Hráčky Inferna nedokázaly zastavovat naše útoky postavené na pohybu, kombinaci a zvýšeném důrazu. Bylo jen otázkou, jak rychle poroste počet vstřelených branek na naší straně. V páté minutě uvolnila Verča Pilousková Terku Machutovou a ta otevřela účet zápasu. O šest minut později se po přihrávce kapitánky Jany Smíškové prosadila dobře hrající Verča Pilousková a zvýšila na 2:0. Za minutu vyzvala svojí přihrávkou Jana Smíšková Anetu Dědinovou k tomu, aby předvedla fotbalovou parádu, za kterou by se nemuseli stydět ani profesionální hráči. Dvěma kličkami se zbavila soupeřových hráček a křížnou střelou z levého rohu vápna vymetla pravou šibenici. Náskok 3:0 byl hodně slibný, ale především potěšila hodně kvalitní hra, ve které nechyběl důraz, kombinace, zakončení. Ve dvacáté minutě svojí třetí přihrávkou vyzvala Jana Smíšková k přesnému zakončení Verču Císařovou. Stejná situace se opakovala ve dvacáté třetí minutě a zásluhou důrazu Verči Císařové to už bylo 5:0. Domácí hráčky se stále mezi sebou dohadovaly, co vlastně mají dělat a nebyly schopné zastavovat naše akce. Rozhodčí udělal ve dvacáté páté minutě přestávku (teplé počasí) na občerstvení. Nikdo z přítomných v té chvíli netušil, že s přestávkou také skončil fotbal, především ten, který produkoval náš tým. Do konce poločasu jsme soupeře dobrou hrou neopustily do žádné slibné akce. Naše šance jsme však zahodily a tak se do kabin šlo za stavu 5:0 pro náš tým. Trenér nás upozorňoval, abychom nepolevovaly a pokračovaly ve hře, kterou jsme produkovaly po většinu prvního poločasu. Jenže druhá půle byla hodně jiná. Nedá se říci, že by byla herně vyrovnaná. Stále se hrálo především na domácí branku, ale z naší hry se pomalu vytrácela přesnost, důraz a postupem času i pohyb bez míče. Domácí hráčky stačily naše útoky zastavovat i když většinou jen za cenu odkopů. V sedmdesáté čtvrté minutě propadla celá naše obrana (ztráta míče na půlce, nedůrazný souboj u lajny a nepokrytí hráček soupeře v bezprostřední blízkosti naší branky) a z ojedinělého útoku jsme dovolily domácím snížit na konečných 1:5. I ve zbylém čase jsme měly více ze hry a vypracovaly si tutové příležitosti (Aneta, Terka), ale trestuhodně je naše ženy zahodily. Při větší koncentraci a přesnosti mohlo vypadat závěrečné skóre úplně jinak. Den po zápase se bylo několik hráček podívat na bundesligový ženský zápas špičkových týmu a škoda, že to neviděly všechny naše ženy. Bylo se na co dívat a hlavně jsme viděly, že ženský fotbal v podání těch nejlepších je hodně kvalitní. Tak a teď jdeme na další překážku a tou je tým Nuslí na našem hřišti.