Branky: Smíšková 2x, Dědinová 2x, Karasová
Žluté karty: Branžovská
Příbram: Ščevíková - Boukalová, Pilíková, Štěchová, Branžovská - Císařová V. (55. Kočová), Pilousková, Císařová I. (43. Karasová), Dědinová (80. Černá) - Machutová, Smíšková (75. Nepivodová)

Rozhodl první poločas

František Špatenka

V dalším domácím zápase na nás čekal na jaře v pohodě hrající tým SK Nusle. Naše ženy se ale chtěly udržet v dohledu za vedoucí Blatnou a tak nezbývalo nic jiného než si jít pro další tři body. Po dobrém výkonu v prvním poločase jsme cíl splnily.
Patnácté kolo přivedlo na naše domácí hřiště hráčky Nuslí, které na jaře doposud podávaly velmi dobré výkony a dokázaly hrát vyrovnanou partii i na hřišti vedoucí Blatné. Porážka O:2 v tomto zápase byla podle mínění trenéra hostujícího týmu nezasloužená, především na vytvořené šance prý byly lepší. Přes všechny tyto skutečnosti jsme šly do zápasu s jednoznačným cílem a přáním. A tím bylo pokračovat v našich slibných fotbalových výkonech a vybojovat další tři body, které by nás udržely v těsném kontaktu za vedoucím týmem. Sestava se oproti minulému zápasu změnila pouze na jednom místě, za Radku Kočovou nastoupila Kačka Boukalová. Vzhledem ke špatnému počasí na nás sice čekala nejnižší domácí divácká návštěva, ale díky bubeníkům z fanclubu byla po celý zápas solidní fotbalová atmosféra, za což je třeba divákům poděkovat. Do zápasu jsme vstoupily bleskově a docílily nejrychleji vstřelenou branku v našich utkáních. Hned v první minutě uvolnila Terka Machutová Anetu Dědinovou a ta se nemýlila, 1:0 pro naše barvy. Od začátku jsme soupeře přehrávaly a solidně hrající obrana nepustila hráčky Nuslí do žádné nebezpečné situace. Za vše mluví statistika, která říká, že na naši bránu nešla za celé utkání ani jedna střela. Hostující hráčky se sice snažily o kombinační hru, ale buď své akce zakončily nepřesnou přihrávkou nebo ztrátou míče v soubojích a to většinou již na své polovině. V šestnácté minutě jsme udeřily podruhé a kapitánka Jana Smíšková s tečí hostující hráčky zvýšila na 2:0. Po dalších osmi minutách hry přihrála Janě Verča Pilousková a po přesném zakončení bylo na ukazateli slibných 3:0. A to i přes skutečnost, že jsme nepodávaly žádný excelentní výkon. Problémy jsme měly hlavně s pohybem, důrazem v soubojích a přesností přihrávek. Na několika hráčkách bylo znát, že v minulém týdnu měly slabší zdravotní problémy, které je postupem času více omezovaly a bylo potřeba celkem brzy střídat. Značný zásah do kompaktnosti utrpěla především záložní čtveřice, která v posledních zápasech podávala hodně slibné výkony. Ve čtyřicáté třetí minutě se nám podařilo zakončit další slibnou akci a po přihrávce kapitánky Jany Smíškové vstřelila druhou branku Aneta Dědinová a upravila konečné skóre prvního poločasu na 4:0. Druhá půle byla z naší strany méně povedenější než ta první. Postupně se vytrácel aktivní pohyb, uvolňování hráček bez míče a především tvořivá a kombinační hra záložní řady. Po dalších střídáních se úplně rozpadla kompaktnost našich řad a přísnější měřítko snesla jen hra obrany, která držela nastavený trend a až do konce nepustila soupeřky do žádné nebezpečné situace. I přes řadu nepřesností se nám dařilo soupeře přehrávat a vytvořit si několik slibných střeleckých příležitostí. Ale stejně jako v předešlých zápasech, selhaly jsme v jejich přesném a důrazném zakončení. Jedinou branku ve druhém poločase vstřelila z dálky Ivana Karasová a upravila na konečných 5:0. Vítězstvím jsme udržely krok s vedoucí Blatnou, která nás přivítá na svém hřišti v příštím kole. Naším úkolem je nabrat pohodu a sílu a kvalitně se připravit na příštího soupeře. Je třeba ke všemu přistoupit aktivně a svědomitě, neboť jen dobrá hra a neprohra nás může udržet ve hře o první místo až do konce soutěže. Věříme, že nás do Blatné k důležitému zápasu přijedou povzbudit i naši věrní fanoušci.