Branky: Machutová 2, Smíšková 2, Pilousková
Žluté karty: Branžovská, Dědinová, Machutová, Pilousková
Příbram: Ščevíková - Štěchová, Pilíková, Karasová, Branžovská - Císařová V. (80. Nepivodová), Pilousková, Císařová I., Dědinová - Machutová, Smíšková

Po výhře do čela soutěže!

František Špatenka

Výborné, výborné a ještě jednou výborné. Naše ženy zvládly těžký zápas na půdě vedoucí Blatné a dostaly se na první místo v tabulce soutěže. Po velmi dobrém výkonu v útočné fázi jsme přestřílely soupeře 5:4. Po skončení zápasu byly vidět na naší straně slzy štěstí a u domácích hráček slzy smutku. Zápas nabídl vše, co má fotbal ukázat a děkujeme našim fanouškům za skvělou atmosféru.
Špičkové týmy nazývají taková utkání "Zápas roku". My nejsme takový tým, ale utkání, které na nás čekalo v sobotu 22.5.2010 na hřišti v Blatné jsme si dovolily nazvat úplně stejně. Vítězství nám mohlo otevřít cestu k výraznému úspěchu. V případě zvládnutí utkání na hřišti vedoucího týmu soutěže se pro nás otevře možnost bojovat v posledních kolech o první místo v tabulce a zároveň postupovou pozici do druhé ligy. A s tím na začátku naší premiérové sezóny nikdo nepočítal. Celý týden jsme se snažily poctivě připravit, ale předzápasová nervozita na nás byla hodně patrná. Trošku nás odreagoval semifinálový úspěch českých hokejistů na mistrovství světa, který jsme sledovaly před taktickou poradou. Ale teď již k samotnému utkání. Ze základní sestavy vypadly obě hráčky, které podávaly v posledních utkáních kvalitní výkony na postu pravého obránce a tak do utkání nastoupila obrana v novém složení. Obavy jsme měly především ze hry kapitánky domácích a ze standardních situací, ve kterých je veliká zbraň Blatné. Naše síla je především ve hře dopředu a utkání s vedoucím týmem plně ukázalo naše přednosti, ale i slabiny. Stejně jako v předešlých utkáních se nám parádně povedl nástup a již ve třetí minutě po nahrávce Jany Smíškové skórovala dobře hrající Terka Machutová. Jenže v obranné fázi se nám tolik nedařilo a domácí se dostávaly do slibných příležitostí. V osmé minutě přišla první větší hrubice a bylo srovnáno na 1:1. Naše hráčky celý zápas odmakaly, hrály bojovně, s nasazením a byla vidět veliká snaha po úspěšném výsledku. Chyběl však v některých fázích větší klid a přesnost. U tak mladého a nevyzrálého týmu se to dá ale předpokládat. Ve dvacáté třetí minutě se nám podařil rychlý protiútok a Jana Smíšková nás dostala do vedení 2:1. O minutu později si radost ze vstřelení gólu zopakovala a po přihrávce Ivči Císařové zvýšila na slibných 3:1. Domácím se nedařilo dostat náš tým pod tlak a navíc naše hráčky stále hrozily rychlými kontry. V poslední minutě první půle jsme u brankové čáry vyrobily další hrubku a dovolily domácím snížit na rozdíl jediné branky. Druhá půle začala očekávaným náporem domácích, měly častěji míč na svých kopačkách a snažily se co nejdříve vyrovnat. Největší nebezpečí pro naši branku hrozilo ze standardních situací, především pak z rohových kopů. Po jednom z nich jsme svojí nedůsledností dovolily domácí hráčce třikrát zakončovat, než se jí podařilo vyrovnat. V této chvíli by nikdo na naše ženy asi nesázel. Jenže stále dřely, bojovaly a hlavně moc a moc chtěly vyhrát. Po celou hru to bylo na nich vidět. Ve dvacáté třetí minutě po přihrávce Terky Machutové vstřelila hodně důležitý gól Verča Pilousková a šly jsme opět do vedení. Sedm minut před koncem po samostatném úniku a přesném zakončení zvýšila Terka Machutová na 5:3 a vypadalo vše na senzační zisk tří bodů. Domácí hráčky se ale nevzdaly a bojovaly až do konce o lepší výsledek. Po zbytečném faulu se jim z další standardní situace pět minut před koncem podařilo snížit na rozdíl jediné branky a začaly další nervíky. Do závěrečného hvizdu se stav nezměnil a po zápase se blatenské hřiště změnilo v růžovou oslavu tolik chtěných a perně vybojovaných tří bodů. Do konce soutěže nám zbývají dva zápasy s papírově slabšími soupeři. Pojďme k nim přistoupit stejně odpovědně a kvalitně jako k těm předešlým a pak si budeme moci vychutnat případnou radost z prvního místa a postupu do vyšší soutěže. Děkujeme i našim divákům za povzbuzování a statečnost a věříme, že v hojném počtu dorazí i na náš důležitý domácí zápas s Kačicemi.