Příbram vs. Kačice
Branky: Smíšková 3, Machutová 2
Příbram: Pilousková - Boukalová, Pilíková, Karasová (70. Kolocová), Branžovská - Štěchová (60. Černá), Dědinová, Císařová I., Kočová (70. Nepivodová) - Machutová (80. Šťáhlová), Smíšková

Další výhrou dokráčela děvčata za ligovým primátem

Výhra příbramských děvčat 5:1 proti Kačici a zaváhání jejich soupeřek z Blatné znamená, že vítězství ve 3.lize je již jisté kolo před koncem soutěže. Po prvním soutěžním roce je to velký úspěch.
Předposlední kolo nám do cesty postavilo tým Kačic, který nás na podzim dokázal v posledních deseti minutách obrat o jisté vítězství (vedly jsme 3:0 a zápas nakonec skončil remízou). Hráčky tohoto týmu mají zkušenosti i z první ligy a dokážou je při hře celkem úspěšně využívat. Po vítězství v minulém kole na hřišti Blatné jsme si však nemohly stanovit jiný cíl, než zisk tří bodů. Znaly jsme sobotní výsledek z Pavlíkova, kde Blatná utrpěla další porážku a tak jsme do zápasu šly s vědomím, že případná výhra z nás udělá kolo před koncem konečné vítěze soutěže. A to by byl při našem premiérovém startu parádní úspěch. Chyběla nám brankářka a tak do brány musela univerzální Verča Pilousková a i z tohoto důvodu došlo k několika změnám v herním rozestavení. Vědomí, že můžeme o vítězství v soutěži rozhodnout už v tomto zápase, dlouho svazovalo naše hráčky. Postrádaly především přesnost v přihrávkách, klid v koncovce a větší přehled ve hře. Po několika navazujících chybách jsme dokonce soupeři dovolily jít už v páté minutě do vedení 0:1. Našim hráčkám nelze upřít snahu, bojovnost a touhu po vítězství, ale až do poloviny prvního poločasu jsme nedokázaly přesně zakončit celou řadu střeleckých příležitostí. Až se konečně ve dvacáté šesté minutě střelecky prosadila kapitánka Jana Smíšková a zavelela tak k obratu v utkání. V dalším průběhu se naše hra částečně uklidnila a „holčiny“ si dokázaly vytvářet celou řadu výborných střeleckých situací. Koncovka však nebyla naší silnou stránkou a zahazovaly jsme i ty nejvyloženější šance. Po celou soutěž bylo vždy spolehnutí na rychlost našich útočnic a i dnes se nakonec dokázaly prosazovat. A tak ve třicáté páté minutě uvolnila Jana Smíšková spoluhráčku z útoku Terku Machutovou a ta nás dostala do vedení 2:1. V té chvíli jsme mílovými kroky nakročily k celkovému vítězství v soutěži. Do konce poločasu se na skóre nic nezměnilo. O přestávce bylo hlavním úkolem zklidnit nervíky našich hráček a jít do druhé půle se snahou o zpřesnění a zkvalitnění hry. Úkolem bylo co nejdříve vstřelit třetí branku, která by nás uklidnila a později definitivně rozhodnout o toužebném vítězství. Všechny úkoly jsme ve druhé půli splnily do puntíku. Jana Smíšková hned ve třetí minutě zvýšila na 3:1. S přibývajícím časem jsme soupeře dostávaly pod větší tlak a do konce zápasu nepustily soupeřovo hráčky do žádné vážné střelecké příležitosti. Jenže i ve druhé půli jsme dokázaly zahodit řadu slibných šancí a držely tím soupeře v naději na přijatelný výsledek. O konečném úspěchu se rozhodlo v rozmezí sedmnácté a dvacáté minuty. Nejdříve Ivana Karasová poslala dlouhým pasem do šance Terku Machutovou a ta nezaváhala a upravila na slibných 4:1. O tři minuty později vstřelila třetí gól v zápase Jana Smíšková u uzavřela konečné skóre na 5:1. Zbytek zápasu se dohrával převážně na soupeřově polovině a naše hráčky si vytvořily několik slibných střeleckých příležitostí, které však nedokázaly úspěšně zakončit. Vítězství a zisk tří bodů jsme si už nenechaly vzít a rozhodly jsme tak kolo před koncem o konečném pořadí na prvním místě. Na začátku premiérové soutěže nikdo nepřemýšlel o prvním místě, cílem byla konsolidace týmu, postupné zlepšování a pokusit se hrát v klidném středu tabulky. Teď jsme získaly obrovský úspěch a je před námi těžké rozhodnutí do jaké soutěže nastoupíme v příští sezóně. Vybojovaly jsme pro Příbram druhou ligu a podle trenérů by se do toho mělo vlítnou po hlavě, stejně jako do té současné třetí. Na závěr je potřeba všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli, poděkovat a pozvat je na „dokopnou“, při které bude co vyhodnocovat a co slavit.