26.05.2010
Divize sk. A - Mladší žáci, 24. kolo
2:0
Táborsko vs. Příbram
Branky: Pilousková 2, Dědinová 2, Machutová 2, Smíšková, Karasová, Císařová I., Císařová V.
Příbram: Ščevíková (55. Gablovská) - Štěchová (55. Černá), Pilíková, Karasová, Branžovská (80. Kočová) - Císařová V., Pilousková, Císařová I., Dědinová - Machutová, Smíšková (65. Štáhlová)
Poslední kolo v soutěžním ročníku 2009/2010 zavedlo naše ženy na hřiště posledního celku tabulky družstva Libušína. Postavení v tabulce a naše dosavadní výkony nás stavěly do role jasných favoritů. Přestože o našem vítězství v soutěži bylo již rozhodnuto, našly jsme si menší dílčí cíle, které jsme chtěly do puntíku splnit. Prvním cílem bylo zahrát si náš fotbal a přehrát soupeře kombinační hrou po zemi. Dalším cílem bylo pokusit se o vstřelení osmi branek a dosáhnout tak na vysněnou stovku nastřílených gólů v soutěži. Kromě týmových cílů byla i vysněná individuální přání. Například Jana Smíšková chtěla pokořit hranici třiceti vstřelených branek v soutěži. Hrálo se za krásného počasí na velmi dobrém trávníku. Jedinou vadou na kráse hřiště byla veliká louže před jedním z pokutových území, kvůli které dokonce domácí chtěly zápas odložit. Tato kaluž byla do patnácté minuty naším největším soupeřem. Naše hráčky neustále útočily středem a utápěly v ní většinu slibných příležitostí. Až po opakovaných pokynech trenérů pochopily, že cesta k úspěchu vede především ve hře po stranách. Náš brankostroj otevřela v sedmnácté minutě Verča Pilousková po krásné akci Jany Smíškové. O čtyři minuty později si role vyměnily a bylo to 2 : 0. Celá první půle se odehrávala na polovině domácích a naše obrana se věnovala spíše podpoře útoku, než zastavování domácích akcí. Ve třicáté třetí minutě se prosadila z dálky Terka Machutová a z podobné vzdálenosti vstřelila naši čtvrtou branku ve třicáté osmé minutě stoperka Ivana Karasová. Do poločasu se na skóre nic nezměnilo a to především z důvodu, že naše hráčky zahazovaly celou řadu vyložených šancí. O přestávce jsme se hecovaly, že musíme udělat vše pro splnění cíle a vstřelit ještě čtyři branky. Zároveň nás trenér nabádal, abychom hrály především kombinačně po zemi s využíváním křídelních prostorů a v pokutovém území domácích byly důraznější. Prvních patnáct minut se nám nedařilo pokořit obranu soupeře, která v některých chvílích čítala i deset hráček. Od šestnácté do dvacáté druhé minuty se nám podařilo vstřelit čtyři branky a dosáhnout tak na vysněnou hranici sto gólů. Postupně se prosadily Aneta Dědinová, Verča Pilousková, znovu Aneta Dědinová a Ivča Císařová. Stejně jako v první půli se i ve druhém poločase hrálo jen na polovině domácích a bylo jen otázkou, kolik útočných akcí se nám podaří zdárně zakončit. Hráčky Libušína se za celý zápas nedostaly do jediné střelecké příležitosti a ve druhém poločas se naše brankářka ani nedotkla míče. Ve třicáté druhé minutě zvýšila Verča Císařová na 9 : 0 a před námi stál další cíl = pokusit se vstřelit deset branek v utkání. Jenže tento cíl se nakonec ukázal jako nejsložitější. Začaly jsme zahazovat slibné střelecké příležitosti a už to vypadalo, že desítka nepadne. Tři minuty před koncem se po individuální akci prosadila Terka Machutová a upravila na konečných 10 : 0. Všechny cíle byly splněny a v klidu jsme mohly odjet na závěrečnou dokopnou do Bohutína. Premiérová sezóna dopadla pro naše ženy jako pohádkový splněný sen. S jedinou porážkou a s náskokem čtyř bodů obsadily nečekaně první místo před daleko zkušenějšími týmy Blatné, Příkosic a Pavlíkova. Je potřeba všem hráčkám poděkovat a popřát jim do další fotbalové sezóny – šťastné rozhodnutí pro výběr soutěže (zvažují se možnosti postupu), hodně zdravíčka, štěstíčka, fotbalových úspěchů a hlavně pohodový celý život.