2:0
Bohemians vs. Příbram
Příbram: Reichenauer - Schöbel (34.Křemen), Krůta, Januška, Zákoucký (45.Havel) - Břížďala, Šváb, Hlavatý, Straka (34.Klauz) - Srp, Valenta

Hráči bojovali, gólman čaroval ... tentokrát to nestačilo

V tomto kole jsme zavítali na hřiště Loko Vršovice, domácího stánku dnešního soupeře Bohemians 1905. Náš tým stále nedisponuje optimální sestavou a tak naši trenéři byli nuceni opět improvizovat. Z důvodu nemoci naší brankářské jedničky, Jana Šedivého, nám opět po čase vypomohl další Jan, tentokrát Reichenauer. Přestože domácí mužstvo bylo favoritem tak naším cílem bylo se poprat o důležité body, které by nás vrátily do hry o přední příčky tabulky.
Od prvních minut to byl boj o každý míč, který se sváděl především ve středu hřiště. Naše záložní řada nedarovala soupeři ani metr hřiště zadarmo i když fyzické přednosti byly opět na straně hráčů Bohemians 1905. Ve 3. minutě vyzkoušel domácí hráč prudkou střelou pozornost našeho gólmana, který se nedal překvapit. V 6. a 7. minutě zápasu to domácí zkoušeli přes rohové kopy, ale naše defenzíva odehrála s přehledem. Z naší strany došlo k výraznějšímu ohrožení domácího brankáře až v 18. minutě utkání z trestného kopu zahrávaného Jirkou Januškou. V téže minutě útok ze strany Bohemians 1905 řešíme za cenu rohového kopu, který jsme znovu výborně a s přehledem odvrátili. Ve 20. minutě jsme byli svědky nádherné střely Ondry Švába ze vzdálenosti cca 25 metrů, kterou domácí gólman s námahou vytěsnil mimo branku! V tuto chvíli jsme trošku přestali hrát, což se nám málem stalo osudným... Ve 22.minutě se domácím podařila brejková akce po lajně s následným centrem před branku, kde špatně pokrytý útočník domácího týmu tečoval míč, který končí jen těsně vedle tyče. Ještě hůře bylo o další 4. minuty později, kdy se řítil domácí hráč sám na Reichyho... naštěstí zvolil v zakončení střelu, která se otřela o horní konstrukci naší branky! Toto byla poslední výstraha domácích v prvním poločase, který končí bezbrankovou remízou. Do druhého poločasu nastupujeme se schodnou sestavou a stejným cílem. Domácí ihned vlétli na naše hráče, kteří s velkým úsilím odolávali útočným akcím. A to za naší obrannou řadou stojí Honza Reichenauer, kterého velké okamžiky teprve čekají! Prvním pokusem byla jedovatá střela domácího hráče, kterou Reichy bravurně kryje. Za další 2 minuty musel znovu své umění ukázat po dalším střeleckém pokusu... Po provedeném střídání v našem mužstvu muselo dojít k dalšímu přeskupení hráčů na postech již s ohledem na sílící útočnou aktivitu soupeře. Přesto se na nás valily další útoky domácích, ale naše obrana v čele s Reichym odolávala a především zákroky našeho brankáře museli přivádět domácí borce k zoufalství. To vše fungovalo do 36. minuty, kdy hráči Bohemians 1905 postupným rychlým útokem našli skulinu v naší obraně a otevřeli skóre...1:0. Na našich hráčích byla vidět snaha i bojovnost, ale vázla kombinace a středová řada měla problém udržet míč na svých kopačkách. Z tohoto důvodu měli domácí více ze hry a další nebezpečné šance! Ovšem náš brankář vytahoval jeden skvělý zákrok za druhým. Od 48.minuty se obraz hry měnil v náš prospěch. Soupeř byl zatlačen na svou polovinu a naši hráči začali vytvářet šance, kterým chybělo jen jediné...zakončení! A tak pokusy Jiřiňáka, Michala Hlavatého, Tomáše Srpa, či Míry Valenty nebyly gólově oceněny. Naopak soupeř využíval svých rychlých výpadů. V 60. minutě byl náš strážce svatyně překonán podruhé. V souboji o vysoký centrovaný míč domácí hráč se štěstím tečuje míč do naší sítě .... 2:0. Přestože do konce zápasu chybělo pár vteřin, dokázali si naši hráči ještě vytvořit asi největší příležitost zápasu, kdy Jirka Januška dostává ideálně míč do vápna za záda domácí obrany, kličkou se zbavuje gólmana, ale jeho jeho střela z úhlu končí těsně nad brankou! Zápas je ukončen...