Příbram vs. M. Boleslav
Branky: 31.Vašek, 47.Januška
Příbram: Šedivý - Šváb (35.Schöbel), Krůta (38.Havel), Vašek, Zákoucký (31.Křemen) - Břížďala, Hlavatý, Januška, Straka (31.Klauz) - Srp, Valenta

První poločas rozhodl o výsledku zápasu

Ve 26.kole jsme měli možnost na našem hlavním stadionu přivítat mužstvo z Mladé Boleslavi. Vzhledem k postavení obou týmů v aktuální tabulce ligy a s ohledem na návrat některých našich hráčů do tréninkového a zápasového procesu se dal očekávat velmi zajímavý zápas. Naše sestava nebyla ještě ideální, ale počasí i fotbalové prostředí bylo skvělé a naši hráči byli správně nabuzeni do zápasu. Po porážce v minulém kole jsme potřebovali nutně bodovat a tak již netrpělivě očekáváme úvodní hvizd rozhodčího.
Zápas začal ve svižném tempu a již v 1. minutě jsme si vybojovali rohový kop. Jirka Januška centruje do pokutového území hostů a první zákrok patří brankáři Mladé Boleslavi. V dalších minutách byl nebezpečnější soupeř a především v 5. minutě nám zatrnulo, ale Honza Šedivý skvělým vyběhnutí zmenšuje střelecký úhel a odráží míč mimo své tyče! Odpovědí byl rychlá brejková akce, kdy Jirka Januška vysílá ideální přihrávkou mezi obránci do útoku Dominika Straku, ale druhá klička byla již navíc a hosté tuto šanci ukončují odkopem míče do autu. V 14. minutě se nadechl k velkému sólu přes polovinu hřiště Tomáš Srp, ale ke střele se již nedostal ... Běží 12. minuta kdy se po pravé straně podaří soupeři přelstít naši obranu a hostující útočník s přehledem překonává Šeďu... prohráváme 0:1 O minutu později se odehrává znovu shodná situace, kdy míč znovu končí v naší brance ... 0:2!! Studená sprcha, která se podepsala na dalším výkonu našeho mužstva. A to ještě nebylo vše! Soupeř využívá této situace a dalšími útoky ohrožuje naši branku. Naše obranná řada je pod tlakem a s obtížemi zastavujeme soupeře před naším pokutovým územím. Naštěstí nás dalšími zákroky drží nad vodou Honza Šedivý. Bohužel jsme se ve 24 minutě dopustili třetí, naprosto schodné chyby v pokrytí hráče hostí, který znovu mění stav v náš neprospěch... 0:3. Naše trápení ukončuje rozhodčí odpískáním poločasu... . Do druhého poločasu nastupuje naše mužstvo se změnami v sestavě právě na naší slabší pravé straně. Byli jsme nuceni opět přeskupit jednotlivé hráče, ale tento tah byl vynucen naší bezzubou hrou v druhé polovině prvního poločasu. A hned ve 31, minutě se vracíme do zápasu po krásné akci Januška - Křemen - Vašek, kdy závěrečná střela končí za zády brankáře hostí ... 1:3 !! Naši hráči převzali aktivitu a ohrožovali soupeřovu branku ze všech pozic. Za zmínku stojí střelecký pokus Míly klauze a především akce po ose Břížďala - Hlavatý - Januška! Bohužel střela našeho kanonýra mířila nad... a tak se v 51 minutě ke slovu dostal znovu soupeř, který znovu z naší pravé strany nekompromisně trestá a zvyšuje na 1:4. Naši hráči byli nuceni vsadit vše na jednu kartu a tak jsme otevřeli hru, což mělo za následek množství šancí na obou stranách, ale oba gólmani byli vynikající! Ve 53. minutě se k trestnému kopu staví Jirka Januška a jeho centr prochází pokutovým územím a končí k překvapení všech v brance hostů... 2:4 ! Odpovědí byly rychlé brejky do naší obrany, ale ke gólu měl ve v 56. minutě nejblíže znovu Martin Vašek, který sice v pádu a souboji nasměroval centr od Míly Klauze do branky, ovšem hostující gólman byl proti...