Rozhodčí: Tichá
Příbram: Pilousková - Pilíková, Karasová, Boukalová, Branžovská (78. Hůlová), Štěchová, Drdošová (46. Kočová), I. Císařová, Dědinová, Machutová, Smíšková

1.FK Příbram - ženy se daly do bojů

Renata Šmídová

První mistrovské utkání začala naše děvčata remízou na hřišti SK Malé Skály. Po výsledku 3:3, si děvčata zajistila jeden bod a prozatímní čtvrté místo v tabulce.
Opět začínáme jako nováčci. Při odjezdu z Příbrami nikdo z nás netušil, jak kvalitní soupeř SK Malá Skála je a jaký průběh bude mít celé utkání. Už při pohledu na rozcvičující se soupeřky bylo jasné, že musíme začít hned od začátku naplno a to se nám také chvilku dařilo, začaly jsme pěkně od podlahy naší hru a ta nám přinesla ve 13. minutě první výsledek v podobě vedoucího gólu, který si po skvělé přihrávce kapitánky Janiny Smíškové připsala Terka Machutová. Naše soupeřky se ale nováčků nezalekly a v pár minutách nám předvedly, že si svou účast v II.lize zaslouží. Po naší chybě v obraně jsme inkasovaly ve 20. minutě vyrovnávací gól na 1:1 a za 9 minut po další velmi hrubé chybě obrany už vedly soupeřky 2:1 a tento výsledek vydržel až do konce první půle. Do kabin jsme odcházely se svěšenými hlavami. Probraly jsme naše chyby a nedostatky a s hlavami už vzhůru odcházely na hřiště ukázat, že holčiny z Příbrami umí bojovat až do konce. Moc se nám úvod druhé půle nepovedl, v 52. minutě jsme inkasovaly další gól a vypadalo to že už nás má soupeř na lopatkách. Stav 3:1 pro soupeřky nevěstil nic dobrého. ALE,.....ale my jsme holky statečné, srovnaly jsme řady, zatnuly zuby a bojovaly dál. Nic se nemá vzdávat dokud není slyšet závěrečný hvizd rozhodčí (Tichá). V 60. minutě rozehrávala kapitánka rohový kop a přesně si našla výborně postavenou Anetku Dědinovou, která snížila náskok soupeřek na 3:2. Hned o 4 minuty později poslala nádhernou přihrávku Ivča Karasová na kapitánku a ta přesnou střelou mezi dvě tyče vyrovnala na konečných 3:3. Ve zbytku utkání byly ještě šance na obou stranách i když naše děvčata měla ke konci více sil a soupeřky lehce přehrávala, gól už nepadl. Stále máme potíže se zakončením. Buď jsou pro nás ty brány tak strašně malé nebo nám překáží gólmanka. Ale zasloužený bodík z venku máme doma a čekají nás přípravy na další zápas v neděli s Mladou Boleslaví, který hrajeme v Bohutíně od 14h.