14.09.2010
Branky: ?
Žluté karty: Branžovská
Rozhodčí: Ratajová
Příbram: Gablovská - Smíšková, Branžovská, Pilíková, Karasová, Boukalová, Pilousková, Císařová I., Nehézová (45. Štěchová), Dědinová, Machutová

Prohra na domácím hřišti bolí

Renata Šmídová

Druhé mistrovské utkání naše děvčata prohrála na domácím hřišti s Mladou Boleslaví 0:1. Nádherný fotbal, ale bez přesné koncovky.
I do druhého mistráku naše děvčata nastupovala s obavami z nového soupeře. Mladá Boleslav působila velice sebejistě, také nám to dala v úvodních minutách najevo. Tlačila nás do našeho obraného pásma a než jsme se rozkoukaly, inkasovaly jsme takový ušouraný nenápadný gól. Ve 13min. po chybě naší obrany se v hloučku před brankou nejlépe orientovala hráčka Boleslavi, která ani ne střelou ale spíš dobrým odkopem do protipohybu naší gólmanky, zakončila na 0:1. Naše děvčata se nevzdávala, zvedla hlavy a bojovala dál. Snaha zvrátit výsledek byla obrovská. Obavy ze soupeřek se začaly pomalu, ale jistě vytrácet a začal se vyvíjet náš tlak na soupeřovo obrané území. V druhé polovině hry byla naše děvčata na hřišti jasně lepší. Bleskurychlé úniky naší nejrychlejší útočnice Terky Machutové, krásná uvolnění ve vápně kapitánky Janiny Smíškové, spousta nádherných herních kombinací celého týmu, že diváci vstávali a tleskali. Ale co je to platné fotbal je o gólech a naše nepřesná zakončení nám žádný gól nepřinesla. Prostě střelecká smůla, jaká se jen tak nevidí. V 83min. svitla naděje v podobě pokutového kopu po faulu na naše levé křídlo Anetku Dědinovou. K míči si stoupla gólmanka Gablovská a všichni jsme s napětím čekali, jak to dopadne. Bohužel, když smůla, tak pořádná. Gólmanka soupeřek přesně odhadla stranu a míč uvízl v jejich rukách. Mezi diváky to jen zašumělo. I přesto, že nás všichni chválili, že viděli po dlouhé době nádherný fotbal, nebylo nám to nic platné. Prohrály jsme jedním nešťastným gólem na domácím hřišti a to je především pro nás hráčky veliké zklamání. My se ale nebojíme bojovat dál,jeden zápas sezonu nedělá. Potrénujeme a ono to půjde!
pátek 3.5.2024
FC Zbrojovka Brno
01. 05. 2024
??? Fanzóna už tento pátek - 3.května - Open / otviračka v 15:30 #fk #fkpribram #fanzona