23.08.2010
Branky: 40. Rys
Žluté karty: 45. Červeňák
Rozhodčí: Blažej, Dvořák, Kabíček
Příbram: Reichenauer – Červeňák (21. Petrák, 36. Červeňák), Kvěch (24. Špinar, 36. Kvěch), Růžek, Matějů (28. Otepka, 36. Matějů) - Baran, Rys (61. Špinar), Suchan (58. Petrák), Hušek (21. Kvída, 36. Hušek, 67. Otepka) – Svojše (31. Novák, 36. Svojše, 59. Kvída), Farkaš
Plzeň: Juraši, Ruml, Hančin, Petr, Brožík, Kratochvíl, Provod, Medveděv, Danko, Kule, Černý

Domácí pevnost dobyta – Příbram darovala Plzni tři body

Jiří Baran

Neděle 22.8. nebyla pro příbramské starší žáky šťastným dnem. V domácím zápase s Plzní prohrála 1:3 po špatném výkonu celého týmu a hrubých chybách ve své obranné činnosti. Hrubkami při bránění darovala Příbram soupeři z Plzně tři góly a jen díky nízké produktivitě hostí při zakončování vyložených příležitostí není porážka ještě vyšší. Pro příbramské žáky ročníku 1996 je to druhá domácí prohra od srpna 2007 a současně první soutěžní prohra s Plzní, naším tradičním soupeřem již od divize mladších žáků.
Od úvodního výkopu Příbram nehrála svou hru, vázla souhra i přesnost přihrávek. Pány na hřišti byli hosté z Plzně, kteří přehrávali příbramské žáky důrazem, rychlostí i technikou. První trest přišel pro Příbram ve 20. minutě. Červeňák přihrál na polovině hřiště přesně na nohu soupeře a „poslal“ tak plzeňského útočníka do rychlého protiútoku. Následně jej Kvěch neubránil a střela podél Reichenauera skončila v domácí síti – 0:1. Příbram mohla vyrovnat již ve 22. minutě. Bohužel Rysova střela z přímého kopu z dobrých 30 metrů pouze orazítkovala spojnici břevna a pravé tyče plzeňské branky. Další plzeňský úder přišel v 28. minutě. Příbramští nechali hosty poslat dlouhý centr na levou stranu. Matějů nepřikryl plzeňského útočníka a pustil ho do samostatného nájezdu. Následný „duel“ s Reichenauerem dopadl opět lépe pro hosty – 0:2. Po důrazné domluvě trenéra začali žáci Příbrami druhý poločas podstatně lépe – rychle a dobře kombinovali a pohybem si vytvořili uzemní převahu. Výsledkem zlepšené hry byla branka ve 40. minutě. Suchan poslal kolmou přihrávku mezi obránce Plzně. Míč si zpracoval Rys, obešel obránce i brankáře a střelou do prázdné branky snížil – 1:2. Po této brance se hra domácích vrátila opět k tomu, co předváděli v prvním poločase. Plzeňský tým opět přehrával domácí hráče a jen nízká produktivita proměňování vyložených šancí ze strany Plzně uchránila příbramské o výraznějšího gólového přídělu. V 55. minutě nás Plzeň dorazila. Matějů ztratil míč před vlastním velkým vápnem, plzeňský Ruml obešel Reichenauera a dovezl míč až do branky – 1:3. Hosté si vítězství plně zasloužili, ale prohra mrzí. Tím spíše, že od srpna 2007 je to teprve druhá domácí porážka příbramského ročníku 1996. Z dosud odehraných 46 domácích zápasů v divizi a lize mladších a starších žáků až do dneška prohráli příbramští jediný soutěžní zápas – 12.4.2009 se Spartou Praha.
sobota 9.7.2022
Příprava A-tým, přát.
SK Dynamo České Budějovice B
22. 06. 2022
Jan Starka: Změny přijdou, ale kostra zůstane, jaká je
AmadeusAmadet a.s.Centrum podlahKovohutě Příbram nástupnická, a.s.Nábytek NovotnýPBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.KOSTA Příbram s.r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovoceINTERNATIONAL SPORT MANAGEMENT s.r.o.Protecton s.r.o.Chovanec Sport Agency, a.s.