Branky: 23. Černý - 12. Němec, 57. Čmelík
Diváci: 120
Příbram: Balík - Červeňák, Růžek, Kvěch, Matějů – Farkaš (22. Svojše, 44. Kvída, 60. Farkaš), Suchan (66. Svojše), Rys, Hušek – Černý, Baran
Sparta: Staněk, Veselý, Piško, Toml, Němec, Kulhánek, Surmaj, Prenka, Mrázek, Schindler, Stejskal (Čmelík)

Lepší tým tentokrát neuspěl – Příbram prohrála se Spartou Praha

V 10. kole žákovské ligy prohrála doma Příbram se Spartou Praha 1:2 (1:1). Příbram přehrávala Spartu po celý zápas, byla lepší ve všech činnostech, kromě jedné – ve využití brankových příležitostí. Sparta měla za celý zápas tři šance, z toho dvě proměnila. Příbrami se z množství šancí podařilo vstřelit pouze jeden gól. O výsledku tedy rozhodla větší efektivnost Sparty. Kladem je výborný výkon příbramských žáků, který by měli zúročit v dalším zápase proti Dukle Praha.
Ve druhém zápase „pražského trojboje“ se doma starší žáci Příbrami utkali se Spartou Praha – aktuálně vedoucím celkem soutěže. Po úspěchu v minulém kole (výhra nad Slávií Praha) nastoupili příbramští žáci k zápasu s cílem připravit soupeři první porážku. Příbram začala utkání aktivně. Napadáním sparťanské rozehrávky a rychlou kombinací získala uzemní převahu. První vyložená šanci domácích přišla v 8. minutě. Po sérii přesných přihrávek se příbramští dostali až do malého vápna Sparty, ale ani na třikrát (Hušek, Baran, Suchan) nedokázali míč protlačit za záda Staňka. Fotbalové rčení „nedáš – dostaneš“ se naplnilo ve 12. minutě. Červeňák na vlastní polovině přišel v souboji se dvěma sparťany o míč. Následovala přihrávka do volného prostoru. Farkaš nestihnul pokrýt protihráč a nechal mu dost prostoru pro centr před příbramskou branku. Nikým nehlídaný Němec pak neměl problém hlavou překonat Balíka – 0:1. I po obdrženém gólu měla Příbram územní převahu a dařilo se jí pronikat přes obranu Sparty. Chyběla však ta správná finální přihrávka a také trocha potřebného štěstí. Vyrovnání přinesla 23. minuta. Rys našel správně načasovanou a přesnou přihrávkou Huška, jenž poslal další hezkou přihrávku před sparťanskou branku. U míče byl první Černý, zachoval klid a bezpečně dorazil míč do branky – 1:1. Druhý poločas byl přesným obrazem toho prvního – Příbram měla územní převahu, byla opět lepším mužstvem, ale své velké a vyložené šance nedokázala proměnit. První z těch největších příbramských příležitostí přišla ve 46. minutě. Baran vystihl rozehrávku Sparty, zatáhl míč do šestnáctky a poslal zpětnou přihrávku na Kvídu. Kvída ale netrefil míč, jak by chtěl. Odražený balón se doslat k Suchanovi, který ale ze sedmi metrů trefil jen Staňka v brance hostů. Sparta se podruhé za poločas dostala před branku Balíka v 57. minutě a hned z toho byl gól. Po taktickém faulu zhruba 35 metrů od branky Příbrami zahrávala Sparta přímý kop. Na centr nejvýše vyskočil sparťanský hráč a hlavou namířil těsně k pravé tyči. Balík výborně zasáhl a míč vyrazil, ten se ale dostal ke Čmelíkovi. Na jeho dorážku z malého vápna už obrana ani Balík nestačili reagovat – 1:2. Příbramští se vedoucím gólem Sparty nenechali otrávit a dále se maximálně snažili o vyrovnání, ale štěstí nám tentokrát nepřálo. Asi největší šance Příbrami alespoň na bod přišla dvě minuty před koncem. V 68. minutě našel Farkaš rozběhnutého Baran, který utekl obráncům a šel sám na brankáře a měl na noze druhou branku Příbrami. Bohužel pro příbramské ale netrefil otevřený prostor u pravé tyče – jeho střela těsně minula sparťanskou branku. Úplně poslední střelou utkání byl volný přímý kop Příbrami z hranice velkého vápna – Černý těsně minul levý horní roh branky. I přes porážku potěšil výborný výkon celého mužstva Příbrami, který je nadějí na dobré výsledky v dalších mistrovských zápasech.