18.10.2010
Česká liga st. žáků, 11. kolo
1:9
Dukla Praha vs. Příbram
Branky: 2. Beneš – 6., 14.(p) a 33. Svojše, 18. Petrák, 31. Suchan, 53. a 63. Doubrava, 59. Hušek, 63. vlastní
Rozhodčí: Hlaváč - Wimmer, Wimmer
Dukla Praha: Vávra, Vorel, Najman, Komárek,Pařízek, Rudolský, Malý, Beneš, Bezpalec, Černý, Bohánek
Příbram: Balík - Matějů (46. Doubrava, 59. Pohořálek), Růžek, Kvěch, Kvída (19. Farkaš) – Petrák (62. Doubrava), Suchan, Rys, Hušek – Baran, Svojše

Svojšeho hattrick předznamenal vysokou výhru nad Duklou Praha

V sobotu 16.10. jeli starší žáci do Prahy k utkání s Duklou. Poslední celek tabulky naši žáci jednoznačně přehráli a zvítězili 9:1 (5:1). Příbrami se tak letos poprvé podařilo získat tři body na hřišti soupeře a navíc dosáhli nejvyššího vítězství ze všech dosud odehraných zápasů v celé ligové soutěži. Svojše si navíc do své osobní statistiky zapsal hattrick.
Začátek zápasu se Příbrami vůbec nepovedl. První čtyři minuty to vypadalo, že příbramští žáci ještě nezaznamenali začátek zápasu – vázla souhra i kombinace a Dukla byla lepší. Trest za tuto liknavost přišel ve 2. minutě. Matějů ztratil míč na vlastní polovině, Dukla se dostala do rychlého protiútoku a navíc celá naše „zaspala“. Beneš tak snadno pronikl až před Balíka, kterého kličkou obešel a bez problémů dopravil balón do prázdné branky – 1:0. Příbramští žáci pak zpřesnili a zrychlili hru a výsledek zlepšené kombinace se dostavil v 6. minutě. Hušek po levé straně vyslal za obranu Barana, který zpětnou přihrávkou našel v šestnáctce Svojšeho. Svojše nezaváhal a krásnou střelou do pravé šibenice načal svůj gólový účet – 1:1. Ve 14. minutě se Příbram ujala vedení. Po kombinaci pronikl do velkého vápna Rys a byl faulován. Nařízenou penaltu Svojše bezpečně proměnil – 1:2. Další gólová šance přišla v 16. minutě, když si na cent Huška naběhl Matějů, ale sám před brankou trefil jen Vávru v brance domácích. Ke změně skóre tak došlo o dvě minuty později. V 18. min. Matějů vysunul přihrávkou po pravé straně Barana, který našel na hranici šestnáctky Svojšeho. Svojše se dostal až před Vávru, ale ten jeho střelu vyrazil. Naštěstí byl Petrák ve správný čas na správném místě a dorážkou po brankářem vstřelil třetí gól Příbrami – 1:3. Své vedení navýšili hosté z Příbrami v závěru poločasu. Ve 31. minutě dostal dlouhý pas za obranu Farkaš, Vávra vyběhl až před šestnáctku a hlavičkou „přihrál“ na nohu dobíhajícího Suchana. Suchan tak mohl z 25 metrů uklidit lobem míč do opuštěné dukelské branky – 1:4. Účet první poloviny uzavřel Svojše svým třetím gólem ve 33. min. povedenou střelou z přímého kopu – 1:5. Ve druhém poločase už na hřišti existovalo prakticky pouze jedno mužstvo – Příbram jednoznačně přehrávala Duklu Praha ve všech činnostech a bylo jen otázkou, na kolika gólech se zastaví příbramský brankostroj. Šestou branku příbramských přidal Doubrava v 53. minutě. Po kolmé přihrávce za obranu poslal Hušek přesný centr před branku soupeře na nohu Doubravy, který z otočky střelou k tyči překvapil domácího brankáře – 1:6. V 59. min. se po rychlém akci na pravé straně a následném přenesení hry opřel do míče Hušek a křížnou střelou nedal Vávrovi šanci – 1:7. Osmou branku si nešťastní domácí dali sami v 63. minutě do přihrávce Rysa, když se snažili zabránit Doubravovi ve zpracování míče – 1:8. Skóre zápasu uzavřel ve stejné minutě Doubrava, který využil chybné rozehrávky Dukly a „vymetl“ pavučinu v horním rohu branky – 1:9. Příbram tak mohla slavit letošní první vítězství na hřišti soupeře a současně nejvyšší výhru ze všech dosud odehraných utkání v letošním ligovém ročníku.