Diváci: 20
Příbram: Korecký, Mareš, Beran, Pavlišen, Schobel, Čížek, Petřík, Hušek, Pecka, Morav, Fejtl, Krůta, Malý, Sedláček, Glogar

Zlepšená koncovka ve druhém poločase přinesla Příbramským 3 body

Alexandr Pavlišen

Na těžkém promoklém terénu hřiště v Podlesí se proti 10 bránícím hráčům Doubravky domácí gólově prosadili v poslední dvacetiminutovce.
V desátém kole žákovské divize přivítali na promoklém hřišti v Podlesí domácí zelenočerní hosty od Plzně, konkrétně mužstvo z Doubravky. Již od prvních minut bylo jasné, že se hosté příliš do útoku nepohrnou. Pro Příbramské naopak ofenzivně naladěné družstvo, tak začalo dobývání Doubravské svatyně. Ve 2 minutě slibnou šanci Davida Krůty gólman hostů odvrátil na roh a stejně tak v minutě páté kdy vytáhlého gólmana Doubravky protáhl domácí Pecka. Jak se později ukázalo tyto dva hráči byli klíčovými aktéry Příbramského úspěchu. Ale nepředbíhejme. Příbramští na dlouhé minuty uzamkly hosty v jejich šestnáctce a chvílemi to vypadalo jako zámek Ruské sborné v dobách jejich největší slávy. Gólových šancí bylo spoustu, Páťa Fejtl ani nadvakrát neprotlačil balón za záda Jana Schimmera v bráně Doubravky. Za zmínku stojí ještě přímý kop Ondry Berana, kdy míč pouze olízl břevno a tak se šlo do kabin za stavu 0:0. Po změně stran domácí ještě zvýšili obrátky a zpřesnili rozehrávku, ale stále se jim na kluzkém povrchu nedařilo najít tu správnou cestičku mezi dvě tyče. Ve 43 minutě to konečně přišlo! Na hranici šestnáctky si zpracoval míč Tomáš Pecka napřáhl svou levačkou a projektil neomylně zamířil od tyče do brány. Výborně 1:0. Domácí gól uklidnil a tak mohli definitivně převzít otěže zápasu i díky své lepší fyzické kondici. Těžili z toho i v 55. minutě, kdy David Krůta udělal statiky ze tří obránců a krátkým nápřahem prostřelil brankáře Doubravky. O tři minuty později si svůj druhý zásah v tomto zápase připsal Tomáš Pecka a mohlo se jít slavit. Kluci potvrdili vzestupnou formu posledních 10 dnů a budeme se jen těšit, zda se jim bude dařit i za týden v Č.Budějovicích.