Příbram: Šedivý, Gregor, Schöbel, Srp, Šváb,Krůta, Januška, Šrain, Hlavatý, Klauz, Břížďala Střídali: Reichenauer, Pešta, Zákoucký, Valenta

Cenné body z Berouna

Miloslav Klauz

I v deseti hráčích jsme dokázali odvézt cenný bod z Berouna
V sobotu jsme se konečně sešli k prvnímu mistrovskému utkání na půdě Berouna. V chladném dni jsme očekávali náročné utkání, ale s odhodláním se o výsledek poprat a oplatit soupeři naší porážku z podzimní části soutěže. Jak těžký úkol to bude, nám ukázaly nadcházející minuty utkání. Zdržím se komentáře výkonu rozhodčích zvláště na lajnách. Zřejmě neměli svůj den, což se v Berouně „občas“ stává. Začátek utkání byl poměrně vyrovnaný a už ve 4. minutě Michal Hlavatý uvolnil přihrávkou Tomáše Břížďalu, ale jeho střela skončila těsně vedle soupeřovy branky. Hned o minutu později zkoušel z velkého vápna pozornost brankáře domácích Míla Klauz, ale jeho střela letěla nad soupeřovu branku. Hra se rychle přelévala ze strany na stranu a hra měla slušný spád. V 8. minutě po faulu Jendy Šraina zahrával soupeř trestný kop, ale vážněji naši branku neohrozil. Nebezpečí číhalo především v rychlých protiútocích soupeře, kdy se jeho útočníci svou rychlostí dostávali za naší obranu, ale v naší brance kraloval Honza Šedivý, který jejich úniky úspěšně likvidoval. V 19. minutě po jednom z dalších faulů na Michala Hlavatého jsme zahrávali trestný kop, ale Jirka Januška zakončoval nad. O minutu později se opět řítil soupeřův útočník na naši branku, ale obrana tentokrát jeho šanci zastavila. Ve 23. minutě Jenda Šrain ukázal, jak si rozumí s míčem, prošel přes půl hřiště, ale s jeho přihrávkou si Michal Hlavatý bohužel neporadil. Ve 32. minutě Beroun zahrával rohový kop a tentokrát se projevila jeho výšková převaha a jeden ze soupeřových „čahounů“ střílí úvodní gól utkání. Prohráváme 1 – 0. Až do konce poločasu se nic závažnějšího nestalo a tak se šlo do kabin za stavu 1 – 0 pro Beroun. Hned v úvodu druhého poločasu se naši hráči do soupeře pěkně „zakousli“ a výsledkem bylo opět skvělé sólo ve vápně soupeře Jendy Šraina, který hrál ve výtečné formě. Jeho přihrávku uklidil do sítě náš kanonýr Jan Reichenauer. 1 – 1. Po vyrovnání nás soupeř zatlačil na naší polovinu a zahrozil několika šancemi, ale Honza Šedivý byl vždy na svém místě a byl oporou našeho mužstva. Pak přišla ta osudná 11. minuta. Beroun rozehrával rohový kop, Honzu Šedivého poslal soupeřův útočník nedovoleně k zemi, ale píšťalka hlavního rozhodčího zůstala zmlklá. Míč se vykutálel na hranici velkého vápna, odkud ji napálil hráč soupeře do branky. Na brankové čáře Honzu Šedivého zastoupil Jirka Januška, ale bohužel rukou. Tentokrát píšťalka zazněla. Pokutový kop a červená karta pro jednoho z našich nejlepších hráčů. Penaltu soupeř proměnil a ujal se opět vedení 2 – 1. Pokud si, ale někdo z těch co byli na hřišti nebo i mimo něj myslel, že naše hráče zlomil, hluboce se mýlil. Naši borci přepnuly na ještě lepší výkon a v čele s bojovníkem Jendou Šrainem statečně bojovali dál. Kdyby někdo teprve teď přišel na utkání, rozhodně by neměl pocit, že hrajeme oslabeni o jednoho hráče. V 33. minutě se na naší branku opět řítil soupeřův útočník, ale jak jinak …. Honza Šedivý si opět poradil. Bojovalo se o každý kousek hřiště a naši diváci, a nejen oni si přáli jediné. VYROVNAT!!! A pak to přišlo. Na půlce vybojoval míč Míla Klauz, nádhernou přihrávkou mezi dva obránce našel skvěle rozeběhnutého Tomáše Břížďalu. Ten na velkém vápně našel našeho „kanonýra“ Honzu Reichenauera. Ten si nejprve skvěle poradil s posledním obráncem a před ním byl jen brankář a jeho brána. A Honza v té chvíli zachoval chladnou hlavu a skvěle zakončil. 2 – 2. Poslední minuta zápasu. Teď jen vydržet očekávaný nápor. Ale dokázali jsme to. Po bojovném výkonu si zcela zaslouženě odvážíme bod z horké půdy v Berouně. A je jen otázkou, jak by výsledek vypadal, kdyby naši hráči hráli v plném počtu až do konce.