Branky: Plzeň - 4., 34. a 47.(p) Ruml, 30, 40. 62
Plzeň: Adamovič, Ruml, Petr, Procházka, Kratochvíl, Provod, Malý, Medveděv, Šíša, Danko, Kule
Příbram: Balík – Červeňák (40. Kvída), Růžek, Kvěch, Matějů – Baran (18. Petrák, 36. Baran), Farkaš (57. Petrák), Suchan, Hušek (36. Reichenauer, 59. Hušek) –Kvída (18. Špinar, 61. Doubrava), Černý

Ostuda v Plzni, Příbram dostala tenisového kanára – 6:0 (3:0) !!

Jiří Baran

Neděle 27.3. byla pro příbramské starší žáky 1996 nejčernějším dnem v jejich dosavadní fotbalové kariéře. Po velmi chabém výkonu si Příbram z Plzně odvezla krutý, ale naprosto zasloužený výprask, když inkasovala šest branek a plzeňskou branku prakticky vůbec neohrozili.
V tomto zápase se příbramští starší žáci opět přesvědčili, že soutěžní utkání není totéž, co přípravné utkání. A také, že bez odpovědného přístupu k tréninku není možné uspět v ligové soutěži, natož s týmem jakým je Plzeň. Výkon Příbrami přinesl fanouškům i trenérům velké zklamání. Po celý zápas byla Plzeň výrazně lepší ve všech činnostech. Nejvýrazněji předčili domácí svého soupeře v nasazení, důrazu a obranné činnosti. Všechny góly padly do sítě příbramského mužstva po závažných chybách v jejich obraně. První branku vstřelila Plzeň již ve 4. minutě. Příbram špatnou přihrávkou ztratila míč na vlastní polovině, následovala kolmá přihrávka mezi Kvěcha a Růžka, plzeňský Ruml utekl a podél vyběhnuvšího Balíka se poprvé trefil – 1:0. Ve 30. se situace zopakovala. Jen s tím rozdílem, že na jednoho příbramského obránce postupovali tři plzeňští hráči. Podél Balíka skončil i tentokrát míč za jeho zády – 2:0. Třetí branka ve 34. minutě jen potvrdila velmi špatnou obrannou činnost Příbrami –Růžek souboj s Rumlem a zklamaně zůstal už jen ležet na zemi, Ruml pak snadno předběhl Kvěcha a poradil si i Balíkem – 3:0. Ve druhém poločasu se obraz hry nezměnil. Ve 40. minutě Plzeň zahrála dlouhý nákop, Kvěch běžecky nestačil, nikdo z Příbrami nezajišťoval a domácí útočník si opět bez problémů poradil s Balíkem – 4:0. Na 5:0 zvýšil ve 47. Ruml z nařízené penalty za příbramský faul v šestnáctce. Plzeň uzavřela svůj účet v 62. minutě – po rohovém kopu do malého vápna a za přihlížení Balíka (ani se nehnul) si Příbram nechala dát šestou branku – 6:0. Pokud chtějí příbramští starší žáci uspět v dalších zápasech, měli by si vzít příklad z plzeňského mužstva, zejména z jeho nasazení, důrazu, agresivity a zodpovědnosti.