Branky: 54. a 58. Černý – 51. Dědič, 69. (p) Janoch
Příbram: Balík – Růžek, Rys (11. Petrák, 48. Špinar, 64. Kvída), Baran, Matějů - Červeňák, Kvěch, Farkaš, Hušek (48. Kvída, 58. Hušek) – Suchan - Černý
Č. Budějovice: Pavelec, Havel, Hrachovec, Máca, Tomášek, Řezáč, Dědič, Švantner, Houra, Jaroch, Bálek

Příbram se doma s Č. Budějovicemi připravila o dva body – 2:2 (0:0)

Jiří Baran

Příbram doma jen remizovala s Českými Budějovicemi, když o své vedení přišla v předposlední minutě zápasu. Domácí měli celý zápas výraznou územní převahu, kterou ale nedokázali přetavit v úspěšné zakončení. Budějovice se sice dostaly do vedení ze své první šance, ale Příbram během čtyř minut otočila průběžný stav ve svůj prospěch. Během poslední desetiminutovky byla příbramská převaha přímo drtivá. Bohužel se projevila stará bolest – z nejméně šesti gólových šancí se neujala ani jediná. Hosté vyrovnali z penalty v 69. minutě a sebrali tak Příbrami dva body.
V sobotu 2.4. se Příbram utkala na domácí trávě s Českými Budějovicemi. Domácí borci chtěli vrátil hostům podzimní prohru a také napravit velmi špatný výkon z minulého kola v Plzni. Od úvodního výkopu příbramští svého soupeře přehrávali a pozorná domácí obrana nepřipustila vážnější ohrožení své branky. Šance však zůstaly neproměněny. V 10. minutě se po kombinaci mezi Huškem, Černým a Farkašem dostal posledně jmenovaný ke krásné střele, míč ale pouze orazítkoval spojnici tyče a břevna. V 25. minutě se Černý prokličkoval až před malé vápno a trefil jen brankáře Pavelece. Ve druhém poločase pokračovala Příbram v dobývání budějovické branky. Ve 44. minutě vyslal Petrák ostrou střelu z 20 metrů k pravé tyči; Pavelec ji vyrazil na roh. V 51. minutě využily České Budějovice hned svou první šanci. Kvída špatnou přihrávkou „odevzdal“ míč budějovickým, Růžek nezachytil kolmou přihrávku za domácí obranu a Dědič svůj samostatný nájezd bezpečně proměnil – 0:1. Příbram tento náhodný gól nezlomil. Naopak se do svého soupeře ještě více „zakousla“ a během pár minut otočila průběžný stav ve svůj prospěch. V 54. minutě vyslal Farkaš kolmicí za obranu Černého, který nedal Pavelcovi šanci a vyrovnal – 1:1. Za další čtyři minuty se příbramští dostali do vedení. V 58. minutě po rychlé kombinaci předložil Kvída „tutovku“ Černému, který podél brankáře podruhé uklidil míč do budějovické sítě – 2:1. Po této druhé brance rozpoutali domácí hráči doslova smršť vyložených brankových příležitostí. Mezi 59. a 66. minutou neproměnila Příbram nejméně pět šancí k pojištění svého vedení ( 4 x Černý, 1 x Matějů a Hušek). V závěru zápasu pak Příbram doplatila na svou nízkou efektivitu a připravila se o dva body. V V 69. min., po dlouhém nákopu Budějovic, nebyla příbramská obrana zformovaná, Baran nepřehlavičkoval svého protihráče a Matějů v šestnáctce fauloval. Nařízenou penaltu Janoch spolehlivě proměnil a vyrovnal na konečných 2:2. Je velká škola neproměněných šancí a nepohlídání si závěru zápasu. Příbram si tentokrát za svůj výkon tři body určitě zasloužila.