Branky: 6. Svojše, 26. Srp, 38. Vacík PK, 44. Klauz, 54. a 59. Břížďala
Diváci: 40
Příbram: Javorský - Šváb, Vacík, Reichenauer, Valenta, Vašek, Krůta, Svojše, Srp, Břížďala, Klauz

Tentokrát "jen" půl tuctu

Miloslav Klauz

V posledním mistrovském zápase jsme si s chutí zahráli proti soupeři ze Sušice a ten si domů odváží půl tuctu gólů.
Poslední mistrovské utkání proti Sušici se odehrálo netradičně již v pondělí, protože obě mužstva se zúčastní o nastávajícím víkendu mezinárodního turnaje právě v Sušici. Naše mužstvo se tentokrát sešlo v minimálním počtu a navíc posílené o jednoho hráče ročníku 96, Jakuba Svojšeho. Část našich hráčů se zúčastnila finálového turnaje Krajských výběrů a tak na dnešním zápase chyběla. Přesto to na naší hře nebylo znát a kluci si s chutí zahráli. Do velké šance hned v 1. minutě utkání se však dostal soupeř, ale Tomáš Javorský bezpečně chytá. Ve 4. Minutě dostává žlutou kartu Jan Vacík za faul. Soupeř hraje velice důrazně a některé jeho zákroky jsou na hranici pravidel. V 6. minutě hezká fotbalová spolupráce, kdy Martin Vašek vyslal přesnou přihrávkou podél lajny do úniku rychlíka Mílu Klauze. Ten utekl všem a jeho přesnou přihrávku před branku proměnil v první gól zápasu Jakub Svojše. 1 – 0. Hra se pak na chvilku vyrovnala, především díky důrazu soupeře, který se i dostal do několika šancí, ale naše obrana nebo brankář si s každou poradili. Ve 26. minutě opět zaúřadovala rychlost Míly Klauze. Jeho únik nezastavil ani za cenu pokusu o „faul na vyloučení“ soupeřův hráč a Mílovu přihrávku do branky uklidil bezpečně Tomáš Srp. 2 – 0. Do další slibné šance Tomáše Srpa vyslal Martin Vašek, ale Tomáš šanci ke vstřelení třetího gólu odmítl. Ještě větší šanci ke skórování měl Jakub Svojše po akci Míly Klauze. Ten prošel lehce vápnem a v situaci jeden na jednoho s brankářem soupeře nezištně přihrál na malé vápno před prázdnou branku ještě lépe postavenému Jakubovi. Jemu, ale míč odskočil a z „tutové“ pozice přestřelil prázdnou branku. Poločas tedy končí za stavu 2 – 0 pro naše barvy. Začátek druhého poločasu a penalta, kterou proměnil, kdo jiný než Jan Vacík značí vedení 3 – 0. Bohužel 8. minuta zápasu a pronikajícího soupeře na hranici velkého vápna zastavil Jan Reichenauer a jeho zákrok znamenal červenou kartu. Budeme hrát o 10. Ale na naší hře to nijak není znát a již o minutu později se přímo z rohu trefuje do branky soupeře s chutí hrající Míla Klauz a zvyšuje na již 4 – 0. Hra se stále přiostřuje a tak rozhodčí začíná rozdělovat i žluté karty. V 16. minutě zahrozil po chybě naší obrany i soupeř a snižuje 4 – 1. Nic zásadního ve hře to, ale neznamená a Tomáš Břížďala po minulém smolném zápase v Jindřichově Hradci proměňuje další své dvě šance a stanovuje výsledek utkání na 6 – 1. Zasloužené vítězství našich hráčů.