Příbram: Šedivý - Gregor, Schöbel, Srp, Šváb, Krůta, Vacík, Šrain, Hlavatý, Klauz, Břížďala. Střídali: Reichenauer, Zákoucký, Valenta

Těsná proha s lídrem

Miloslav Klauz

I přes naší bojovnost si 3 body odváží Tábor.
Po týdnu jsme se opět sešli k dalšímu mistrovskému utkání, tentokrát se soupeřem z Tábora. Stejně jako minulý týden, i tentokrát byla výšková převaha soupeře více než znatelná a naše mužstvo oslabené o „mozek“ naší zálohy Jirku Janušku, potrestaného stopkou na jedno utkání za vyloučení v utkání s Berounem, nastoupilo do zápasu s odhodláním nic nenechat soupeři zadarmo. Již ve druhé minutě zápasu se po pravé straně rozběhl soupeřův útočník na naší branku, ale opora našich zadních řad z minulého utkání Honza Šedivý nedovolil soupeři zakončit. Hned v následující minutě vyslal Honza daleký výkop, až do hloubky soupeřova pole kde jej hlavou poslal okamžitě zpět soupeřův stoper, až za naší obranu, za kterou zůstali v postavení mimo hru jeho dva hráči. Bohužel praporek pomezního rozhodčího zůstal dole a tak se na naší branku řítilo hned několik osamocených hráčů Tábora. Přihrávka na malé vápno do vyložené šance znamenala vedení soupeře hned v úvodu utkání 0:1. Nešťastný začátek, ale naše hráče nijak nesrazil do kolen a dál se snažili hrát vyrovnanou partii s „obry“ z Tábora. Většina zápasu se odehrávala na polovině soupeře, ale bohužel bez důraznějšího zakončení. V 10 minutě opět vyslal daleký výkop Honza Šedivý, až na polovinu soupeře. Tam míč propadl mezi jeho obránci a do velké šance se dostal výborně hrající Jan Vacík. Jako správný kapitán nenechal nic náhodě a krásným přehozením soupeřova brankáře vyrovnal stav utkání na 1:1. Naše mužstvo dál přehrávalo soupeře kombinací, ale do další velké šance jsme se zatím nedostali. V 19. minutě se opět po situaci, která zaváněla postavením mimo hru řítí na naší branku trojice soupeřových útočníků a jejich únik končí dalším gólem v naší síti - 1:2. Hned po rozehrávce kombinaci u rohového praporku mezi Janem Reichenauerem a Mílou Klauzem, druhý jmenovaný zakončil krásným centrem před soupeřovu branku, ale tam se bohužel nedokázal nikdo z našich prosadit. Další těžkou situaci musel řešit soupeřův brankář po našem trestném kopu ve 24 minutě, kdy se do velice slibné palebné pozice dostal Michal Hlavatý, ale svou šanci bohužel neproměnil. Do poločasu se již skóre nezměnilo. Stejně jako na začátku zápasu i na začátku druhé půle se hned ve třetí minutě na naši branku „řítil“ soupeřův útočník, ale Jakub Gregor včas zasáhl a jeho šanci zlikvidoval. Hra se dál převážně odehrávala na soupeřově polovině a ten hrozil především po rychlých protiútocích. Nutno říci, že výšková převaha soupeře v osobních soubojích byla znatelná a obránci nás do velkých šancí nepouštěli. V sedmé minutě o sobě dal vědět dalekonosnou střelou Tomáš Srp, ale jeho střele chyběla přesnost a skončila nad soupeřovou brankou. 12. minuta znamenala trestný kop v náš prospěch. Hlavou se prosadil do zakončení Jan Reichenauer, ale jeho hlavičku brankář hostí s vypětím všech sil likviduje. Hra má stále stejný průběh. Naši borci bojují, ale do vážnějších příležitostí se přes urostlé hráče soupeře nedostávají. V 19. minutě nasadil k úniku Tomáš Břížďala, ale své pěkné sólo nedokázal zakončit ani střelou ani přihrávkou. Ale ani soupeř nezaostává v útočném snažení a ve 21. minutě opět Honza Šedivý musí ukázat, co dovede a nedává soupeři šanci úspěšně zakončit. Blíží se konec utkání, náš tlak sice sílí, ale je to soupeř, kdo se dostává více do šancí. Nejprve ve 29. minutě po chybě naší obrany zakončuje soupeř vedle a ve 34. minutě Honza Šedivý vytahuje z „arsenálu“ super zákroků další a nedává útočníkovi šanci. V 35. minutě zápasu se rozeběhl k velkému sólu Míla Klauz. Obešel několik hráčů, ale jeho polostřelu ve velké šanci nedokázal náš hráč usměrnit do soupeřovy sítě. Konec utkání. Děkujeme všem za bojovný výkon.