Branky: 8. Jiří Januška
Příbram: Šedivý - Gregor, Schöbel, Srp, Valenta - Vacík, Januška, Šrain, Hlavatý - Klauz, Břížďala Střídali: Reichenauer, Zákoucký, Krůta, Šváb

Chyby v úvodu zápasu nás odsoudily k vysoké porážce

Miloslav Klauz

Sparta si dokázala úspěšně poradit se všemi šancemi, které jsme jí sami nabídli.
Slunečná neděle přivítala naše hráče a příznivce v tréninkovém centru mládeže AC Sparty Praha na Strahově. Všichni plni napětí očekávali začátek utkání. Čekal nás soupeř, o jehož kvalitách nikdo nepochyboval, ale se kterým jsme věřili, že odehrajeme kvalitní zápas. Již druhá minuta utkání nám ukázala, že chyby v zadních řadách bude Sparta na rozdíl od jiných soupeřů tvrdě trestat a od samotného začátku prohráváme 1–0. Než se naši borci dokázali pořádně rozhlédnout tak po další chybě v obraně prohráváme 2–0. Takový začátek nikdo nečekal. Soupeř nás svojí kombinační hrou dostával pod tlak, ale hlavně, každý protiútok byl nebezpečný. Naši hráči se, ale nevzdávali. Postupně se hra začíná vyrovnávat. Do první slibné šance se dostal Jirka Januška, ale obránce Sparty se včas vrátil a z posledních sil odehrál míč na roh. K jeho zahrání se postavil opět Jirka a ve skrumáži před Sparťanskou brankou se míč odrazil do sítě 2-1. Konečně začíná zápas vypadat alespoň trošku vyrovnaně. Soupeř hrozí nebezpečnými rychlými protiútoky, které s vypětím sil odrážíme. V 16. minutě střelu z dálky bezpečně likviduje ve svých rukavicích Honza Šedivý. Jeho dlouhý výkop záložníci prodlužují na rozběhnutého Klauze, ten se ale ocitá v postavení mimo hru. Ve 20. minutě se svým důrazem opět prosadil Míla Klauz, ale míč mu špatně odskočil a jeho střela šla mimo tři tyče. Již o minutu později opět Klauz nachází svou přihrávkou skvěle naběhnutého Jirku Janušku a ten se řítí sám do velké šance, ale trefuje pouze brankáře domácích. Ve 24 minutě včasným vyběhnutím likviduje šanci Sparty Honza Šedivý, ale ve 32. minutě je již bezmocný, když po další hrubé chybě našeho stopera se do šance řítil soupeř 3–1. Těsně před koncem poločasu se Jenda Šrain prokličkoval až okraj velkého vápna, kde jej soupeř zastavil, až za cenu faulu. Následný trestný kop, ale neznamenal pro soupeře vážnější nebezpečí. Začátek druhého poločasu byl stejně špatný jako začátek celého utkání. Již v prvních vteřinách se na naší branku řítil útočník Sparty. Tentokrát byl dobře chytající Honza Šedivý na svém místě a jeho šanci likviduje. 2. minuta druhého poločasu znamenala průnik hráče soupeře naší obranou a chytrým lobem překonává našeho brankáře 4–1. Naše obrana v pozměněném složení, ale dělá soupeři mnohem větší problémy než v prvním poločase. S chutí hrající Jirka Januška po svém sólu poslal do šance Jana Vacíka, ten, ale v po souboji s brankářem zůstává otřesený ležet na trávě bez gólového úspěchu. Naštěstí se po ošetření vrací zpět do hry. Rychlé útoky soupeře teď vzadu „hasí“ Milan Schöbel a jeho statná postava dělá soupeři problémy. Z našich se do šancí dostával nejprve Tomáš Břížďala, Tomáš Srp a také Matěj Zákoucký. Ten se dokázal v 18 minutě krásně uvolnit a chytrou přihrávkou vyzval ke skórování Jana Reichenauera. Ten bohužel střílí těsně mimo. V 25. minutě naše ofsajdová past sklapla na prázdno a Honza Šedivý i přes veškerou snahu nedokázal únik soupeře zastavit 5–1. Za zmínku snad ještě stojí střela z pravé strany Míly Klauze, která šla těsně nad branku Sparty. Ve 33. minutě přišel další rychlý protiútok Sparty a ta zvyšuje na konečných 6–1. Dnešní soupeř byl asi zatím nejkvalitnější z jarní části soutěže, ale hlavně dokázal, na rozdíl od Berouna a Tábora nekompromisně proměňovat svoje šance, do kterých se často dostával po našich chybách v obraně.