10.04.2011
Divize sk. A - Starší žáci, 18. kolo
6:0
Příbram vs. Domažlice
Branky: 6, 11, 44. minuta - Jiří Januška ; 38. minuta - Jan Šrain; 64. minuta - Michal Hlavatý; 65. minuta - Jan Reichenauer
Žluté karty: 34. minuta - Jan Vacík
Příbram: Šedivý - Vacík, Valenta, Schöbel, Šváb - Hlavatý, Šrain, Januška, Krůta - Klauz, Břížďala Střídali: Gregor, Zákoucký, Reichenaer, Srp

Zasloužené vítězství našich hráčů na domácím hřišti

Miloslav Klauz

Naši starší "B" žáci nedali Jiskře Domažlice šanci a zaslouženě vysoko zvítězili.
V krásné slunečné, i když větrné sobotě jsme se konečně sešli na našem „domácím“ trávníku v Podlesí k dalšímu mistrovskému utkání. Čekal nás soupeř z Domažlic a po nevydařeném utkání se Spartou jsme všichni věřili, že si spravíme chuť. Naše hra začala velice slibně a již ve 2. minutě se na branku soupeře řítil Tomáš Břížďala, ale vážnější ohrožení soupeřovy branky z toho nebylo. O minutu později Michal Hlavatý vyzkoušel pozornost brankáře Domažlic. Jeho střela šla vedle branky. Naši hráči se do soupeře „zakousli“ hned od začátku a nedávali mu téměř žádný prostor ke hře. V 5. minutě se pokusil soupeř o rychlý útok, ale Honza Šedivý mu včasným vyběhnutím nedal šanci. Hned z protiútoku našel Jenda Šrain Jirku Janušku a ten započal svoji střeleckou exhibici v tomto zápase. 1 – 0. Naši hráči v té době předváděli pěkný výkon a soupeře téměř k ničemu nepouštěli. V 10. minutě našel přihrávkou Michal Hlavatý Mílu Klauze, ale jeho střela šla vedle. Z následujícího úniku opět Klauz našel krásným centrem naběhnutého Tomáše Břížďalu, ale jeho střela skončila bohužel jen na tyčce. Míč však se odrazil do klubka hráčů. Tam se nejlépe zorientoval Jirka Januška a zvyšuje již na 2 – 0. Teprve ve 23. minutě se Domažlice dostali k prvnímu vážnějšímu pokusu ohrozit naší branku, ale Honza Šedivý byl na svém místě a v pohodě si se střelou poradil. 27. minuta a trestný kop Domažlic opět neznamenal žádné vážnější nebezpečí. Ve 34. minutě po ruce ve vápně kopou Domažlice penaltu, ale své šance nevyužívají. Střela letí nad naší branku. Konec prvního poločasu. Začátek zápasu opět znamenal nápor našeho mužstva. Nejprve se do šance dostával Tomáš Srp, ale neproměnil. Ve 3. minutě však Jan Šrain již nezaváhal a zvyšuje náš náskok na 3 – 0. V 9. minutě Matěj Zákoucký nachází přihrávkou s chutí hrajícího Jirku Janušku a ten pokračuje ve střeleckém koncertu. 4 – 0. Ve 12. minutě se rozeběhl ke svému sólu Mirek Valenta, ale obrana hostí mu čistě odebrala míč. V 16. minutě se hezky ve vápně uvolnil Míla Klauz, ale jeho střela letěla nad soupeřovu branku. V 18. minutě si naše obrana vybrala „slabší“ chvilku, ale soupeř opět svojí šanci nevyužil a jeho střela končí na tyčce. Pak si vzal opět slovo výborně hrající Jirka Januška. Svoje sólo zakončil krásnou přihrávkou do vápna a Michal Hlavatý v pohodě zakončuje do sítě. 5 – 0. Ve 30. minutě se rozeběhla hezká akce. Jirka Januška převzal ve středu hřiště míč, vyslal do úniku Mílu Klauze, ten šikovnou přihrávkou našel Jana Reichenauera a Honza uklidil míč v pohodě do prázdné soupeřovi branky. 6 – 0. V samém závěru se ještě po chybě hostujícího brankáře dostal do šance Michal Hlavatý, ale neproměnil a střela Milany Krůty z hranice velkého vápna jen lehce škrtla o břevno. Naši hráči zaslouženě vyhráli, i když hra v některých okamžicích nebyla úplně dle představ našich trenérů.