Rozhodčí: Garaja Miroslav, Dvořák Jaroslav, Sandr Václav
Příbram: Šedivý, Zákoucký, Vacík, Gregor, Šváb, Hlavatý, Januška, Schöbel, Břížďala, Klauz, Srp Střídali: Javorský, Kvída
Sedlčany: Jankovský, Čipera, Delijannis, Šiška, Pešta, Štenberk, Lípa, Tomášek, Sirotek, Květ, Otradovec Střídali: Hron, Kopka, Novák Josef, Novák Michal

Trápení za tři body

Miloslav Klauz

Radost z výsledku, ale ne z předvedené hry.
Tentokrát jsme se již po týdnu sešli k dalšímu mistrovskému utkání na „domácí“ půdě na hřišti v Podlesí. Čekal nás zápas proti poslednímu mužstvu naší tabulky, ale rozhodně jsme soupeře nechtěli podcenit. Bohužel velká marodka na naší lavičce donutila trenérskou dvojici povolat posilu z našeho „A“ mužstva starších žáků – Josefa Kvídu. Nicméně nic jiného než vítězství jsme si nepřipouštěli. Hned úvod zápasu nám ukázal, s jakou taktikou přijel náš soupeř k zápasu. Téměř všichni jeho hráči zaujali obranný postoj a „zakopali“ se před vlastním pokutovým územím. Průběh zápasu pak ukázal, jak těžké bude tento obranný val překonat. I když to byl soupeř, kdo se jako první řítil do šance, ale bez větších problémů si naše obrana poradila. Pak už to byli naši hráči, kteří se chopili iniciativy a přitlačili soupeře před jeho branku. Hned v úvodu vyslal Tomáš Srp do šance Michala Hlavatého, ale jeho střela letí nad. V následujících minutách se marně snažíme proniknout soupeřovou obranou. V 11. minutě se Ondra Šváb vydal do úniku po levé straně, ale jeho centr soupeř bezpečně odvrací. Další kombinaci mezi Tomášem Srpem a Mílou Klauzem zastavuje pro změnu praporek pomezního. Další uvolnění chytrou přihrávkou Milana Schöbela na Michala Hlavatého končí opět Michalovou střelou nad branku Sedlčan. V 19. minutě se s chutí hrající Michal Hlavatý vydal k dalšímu úniku, ale jeho střílenou přihrávku Míla Klauz nedokázal usměrnit do branky. Naši hráči sice mají převahu, ale jejich hra postrádá chytrost a přesnost. Sedlčany tedy zatím celkem v klidu brání bezbrankovou remízu. Ve 23. minutě se do své další šance dostal Michal Hlavatý, ale brankář jeho centr vyrazil. Následný centr Jirky Janušky se pokusil „uklidit“ do sítě Josef Kvída, ale jeho hlavičku brankář chytá do svých rukavic. Začátek druhého poločasu neznamenal ve stylu hry žádnou změnu. Sedlčany obsadili území před vlastní brankou a naši hráči neproměňovali jednu šanci za druhou. 37. minuta a Míla Klauz, který utekl po pravé straně a předložil na velké vápno pěknou přihrávku Jirkovi Januškovi, ale jeho střela jen těsně minula tyč branky Sedlčan. Ani další „závar“ před brankou soupeře neznamenal gól. Ve 42. minutě uvolnil Tomáš Břížďala jmenovce Tomáše Javorského, ale i jeho střela končí vedle branky. Za chvilku se Tomáš Javorský opět dostával do veliké šance po centru z pravé strany Míly Klauze, ale před prázdnou brankou centr minul. Pro změnu z dálky vyzkoušel brankáře Sedlčan Josef Kvída, ale ten s jeho střelou neměl větší problém. Až teprve v 54. minutě zápasu nasadil k úniku po levé straně Tomáš Břížďala, vyměnil si míč s Josefem Kvídou a přihrál před branku, kde již čekal neobsazený Tomáš Srp a ten konečně proměňuje naší šanci v první branku zápasu. Ani tento gól však naší hře nijak neprospěl a dál jsme se marně snažili o vstření další branky. A tak, když jsme postupně neproměnili několik dalších slibných šancí, skončilo utkání naší výhrou 1 – 0. Jediné s čím můžeme být po tomto zápase spokojeni, jsou 3 body. Věřme, že příští týden předvedeme mnohem lepší výkon než dnes.