Diváci: 50
Příbram: Korecký - Schobel, Sedláček, Fejtl, Morav, Kejha, Pecka, Lukavský, Krůta, Hušek, Čížek, Baran, Beran, Petřík, Pavlišen, Malý, Glogar, Klemš

Příbram "B" - Písek 4:4

Alexandr Pavlišen

Ve 20. kole žákovské divize se mladší "B" žáci Příbrami utkali s lídrem soutěže z Písku,který si chtěl prodloužit sérii 19 vítězství v řadě. Po výborném výkonu domácích si však odvážejí pouze bod.
Za krásného slunečného počasí se v předehrávce 20. kole žákovské divize potkali Příbramští "B" žáci s týmem z Písku který v letošním ročníku nepoznal hořkost porážky a s 19 vítězstvími a skórem 112:17 kraluje divizní tabulce. Po zahájení zápasu to bylo znát. Sebevědomím hýřící hosté se ujali vedení ve 4.minutě, když se odražený míč dostal k útočícím hráčům Písku a jejich rychlostní potenciál a přesná koncovka znamenala vedení 1:0. Ale domácí se nechtěli tak snadno dát. Kombinační hra a důraz v jejich hře dostávali stále více prostoru.Jejich tlak vyústil v 10. minutě v nedovolený zákrok hostů a k přímému kopu se postavil Tomáš Pecka, jehož levačka se jen málokdy mýlí. Nádherně trefený míč rozvlnil síť a bylo srovnáno. V 16. minutě však šli do vedení opět hosté, když nepokryli rychlostně vybaveného hostujícího Bácu, který si svůj sprint zopakoval i o dvě minuty později a zvýšil tak skóre na 3:1. Příbramské to však nijak nerozhodilo a dál praktikovali svoji kombinační hru. Ve 20. minutě posla nádherný pas Dan Morav na Kubu Lukavského ten obešel dva obránce Písku a poslal milimetrový centr před bránu, kde do prázdné branky neomylně zavěsil Čížek. Počasový hvizd paní rozhodčí poslal kluky do kabin za stavu 2:3. Poločasové pokyny trenéra Míky vyšli naprázdno hned minutu po zahájení druhého poločasu,když sérii chyb hosté potrestali - 2:4. Domácí ale neúnavně tlačili a hlavně rychlého Lukavského bylo možno zastavit pouze nedovoleným způsobem. Ve 39. minutě se jim to ale podařilo až uvnitř šestnáctky a byl z toho pokutový kop. Exekuce se ujal kapitán Příbramských Hušek a střelou k levé tyči snížil na 3:4. Chuť po dobrém výsledku domácí neopouštěla ani v dalších minutách hry a když po hrubém faulu na pronikajícího Lukavského musel po obdržené červené kartě předčasně do sprch hostující kapitán Vojík zvýšili své úsilí na maximum. Odměnou jim byl další nedovolený zákrok zoufale bránících hostů z Písku a další standardka na úrovni šestnáctky. A exekutor? Samozřejmě Pecka a jeho krásný gól do šibenice.4:4! V poslední minutě zápasu měl vítězný gól na svých kopačkách Kuba Lukavský, ale míč pouze proběhl po brankové čáře do zámezí. Kluci dokázali, že mohou hrát vyrovnané partie i s těmi nejlepšími soupeři a pomýšlet tak na nejvyšší příčky.