07.05.2011
Česká liga st. žáků, 24. kolo
5:4
Slavia vs. Příbram
Branky: 30. Valenta, 35. (p) Jankto, 45. Kubec, 57. Pecháček, 66. Fotr - 5. a 17. Hušek, 25. Černý, 64. (p) Svojše
Žluté karty: Matějů
Diváci: 60
Slavia: Otáhal, Broukal, Lang. Jankto, Pecháček, Žarský, Kodr, Fotr, Nadri, Valenta, Adaev
Příbram: Balík – Červeňák, Růžek, Kvěch, Matějů –Doubrava (10. Farkaš, 36. Doubrava, 45. Farkaš), Baran, Hušek (26. Kvída, 36. Hušek) – Suchan, Svojše (33. Petrák, 36. Svojše) - Černý (28. Špinar, 36. Černý)

Čtyři góly v Praze proti Slavii nestačily

Smolný zápas sehráli starší žáci Příbrami v Praze proti Slavii. Příbramští byly byli v prvním poločase výrazně lepším mužstvem a v 25. minutě již vedli 3:0 !! Bohužel se našim žákům nevyvedl závěr první půle a Slavie do přestávky snížila na přijatelných 3:2 pro Příbram. Ve druhém poločas Slavia znatelně zvýšila agresivitu v osobních soubojích a po vyrovnání ve 45. minutě dovršila v 57. minutě obrat ve skóre. Svojše sice vyrovnal z penalty, ale poslední slovo měli domácí, kteří vstřelili vítězný gól v 66. minutě. Porážka sice mrzí, ale Příbram prohrála se vztyčenou hlavou, když velmi dobrý výkon.
V sobotu 7.5. jeli starší žáci Příbrami do Prahy k utkání se Slávií, aktuálně druhému celku v tabulce. Příbramští chtěli zopakovat výborný výkon proti Hradci Králové a porazit podruhé svého tradičního soupeře (na podzim zvítězila Příbram 4.3). Zápas začali lépe příbramští hosté. Pozorně bránili a aktivním napadáním si vytvořili znatelnou územní převahu, kterou tentokrát dokázali vyjádřit i gólově. V 5. minutě prodloužil Balíkův výkop Hušek hlavou na Černého. Černý se uvolnil, nezištně vrátil míč rozběhnutému Huškovi, jenž namířil k pravé tyči a obstřelil Otáhala v domácí brance – 0:1. V 17. minutě to bylo už 0:2 – Obránci Slavie se nedomluvili se svým brankářem, balón se dostal k Huškovi, který z rohu šestnáctky trefil opuštěnou branku. Další skvělý okamžik Příbrami přišel v 25. minutě. Červeňákovi na podruhé vyšel kolmý pas na Černého, který byl u míče dříve než vyběhnuvší Otáhal. Černý namísto kličky tentokrát použil jinou techniku a jeho lob skončil v síti Slavie – 0:3 !! V tuto chvíli to vypadalo, že Příbram bude prvním týmem, který připraví Slavii o první body na jejím hřišti v tomto ligovém ročníku a že k tomu příbramští žáci navíc přidají i vysokou výhru. Hostům se bohužel nepodařilo udržel nadějné vedení až do konce poločasu. Nejprve chyba v obranné činnosti a pak sporný výrok hlavního rozhodčího vytáhl Slavii z herního i výsledkového dna. Ve 30. minutě se Příbrami nepodařilo dostal balón na soupeřovu polovinu, k míči se dostal Valenta a sám před Balíkem nezaváhal – 1:3. Klíčový okamžik přišel v posledních vteřinách před přestávkou. V 35. minutě, po autu pro hosty a následné přihrávce minul Růžek míč, Balík zůstal na čáře a Červeňák si při odkopu nastřelil vlastní ruku. Hlavní rozhodčí využil situace a nařídil pokutový kop, který proměnil Jankto – 2:3. (S jakým „metrem“ vedl zápas hlavní rozhodčí, svědčí naprosto stejná „ruka“ hráč Slávie ve druhém poločase, byť byla v poli – tentokrát zůstala jeho píšťalka němá. Navíc ve druhé polovině často připouštěl místy až záludnou hru domácího mužstva.) Od začátku druhého poločasu domácí mužstvo podstatně zvýšilo agresivitu a tvrdost v osobních soubojích. Příbrami se přestala dařit její hra, zatímco Slávia dále pokračovala v dlouhých nákopech dopředu bez kombinace v poli. A Slavii se nakonec její taktika vyplatila. Ve 45. minutě pronikl Kubec přes pravou stranu příbramské obrany až před branku, z úhlu prostřelil Balíka a srovnal stav zápasu – 3:3. Domácí dokonali obrat ve skóre v 57. minutě – k dlouhému nákopu se dostal Pecháček, míč se od bránícího Barana dostal k Balíkovi, od něhož se odrazil zpět k Pecháčkovi. A pro něho už nebyl problém počtvrté rozvlnit příbramskou síť – 4:3. Vyrovnání přinesla krásná příbramská akce v 64. minutě – po sérii narážeček mezi Matějů a Svojšem se dostal Matějů až před Otáhala, ale byl zezadu faulován. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Svojše – 4:4. Miska vah a štěstěna se tentokrát přiklonila na stranu domácích – v 66. minutě přeloboval Fotr hned „první“ vyběhnutého Balíka – 5:4. Poslední příležitost měla Příbram, ale Černý svůj přímý kop z 20 metrů poslal vysoko nad branku.. Porážka sice mrzí a výkon našich žáků dává naděje na dobrý zápas i výsledek příští týden – Příbram hraje na Strahově proti Spartě a určitě jí chce oplatit podzimní prohru.