15.05.2011
Branky: 35 (+1) Němec, 55. Hovorka
Žluté karty: Novák (SPA)
Rozhodčí: Štefan - Turek, Vavroch
Sparta: Vorel - Veselý, Piško, Hovorka, Toml, Němec, Moravec, Těžký, Kulhánek, Prenka, Mrázek
Příbram: Balík– Červeňák (29. Baran, 63. Svojše), Kvěch, Růžek (65. Suchan), Matějů –Baran (13. Farkaš, 34. Červeňák), Rys, Hušek – Suchan (29. Petrák, 36. Svojše, 56. Špinar), Svojše (32. Suchan, 56. Petrák) – Černý (26. Špinar, 36. Černý)

Ani druhý pokus o dobytí Prahy nevyšel – Sparta porazila Příbram 2:0

Jiří Baran

25. ligové kolo zavedlo starší žáky Příbrami opět do Prahy. Tentokrát se na Strahově utkali se Spartou Praha, vedoucím celkem soutěže. Příbramští hosté hráli v prvním poločase s příliš velkým respektem a Sparta je přehrávala. Jen díky Balíkovi získali domácí jednobrankové vedení až v nastaveném čase. Ve druhém poločasu se hra vyrovnala, když Sparta měla více brankových příležitostí. Příbram však žádnou svou šanci nevyužila, zatímco Sparta dokázala v 55. minutě vstřelit druhý gól.
Po týdnu jeli příbramští žáci opět do Prahy, aby se po zápase se Slávií tentokrát střetli s vedoucím celkem soutěže – Spartou Praha. Bylo to poslední utkání ze série zápasů s prvními třemi mužstvy. A po nešťastné prohře v Edenu se Příbram chtěla znovu pokusit dobýt Prahu. Příbramské mužstvo začalo zápas s respektem, chyběl důraz v osobních soubojích, vázla rozehrávka i přesnost přihrávek. Sparta měla od začátku výraznou územní převahu a vytvořila si několik vyložených brankových příležitostí. Balík však i ty nejvyloženější zlikvidoval. V 12. minutě po rohu Příbrami vyrazila Sparta do rychlého protiútoku a postupovala „dva na jednoho“ – Balík vyrazil střelu na roh. Ve 26. minutě zlikvidoval „Balda“ na brankové čáře nohou střelu po sparťanském rohovém kopu. Velkou šanci si vytvořila i Příbram - ve 34. minutě, po centru Huška, nasměroval Špinar svou hlavičku z hranice malého vápna těsně nad Vorlovu branku. A opět se potvrdilo pravidlo „nedáš – dostaneš“. V první minutě nastavení ztratil Červeňák na půlce hřiště míč, následoval centr na pravou stranu a přečíslení. První střelu Balík vyrazil, ale na dorážku neobsazeného Němce už nestačil. A ani Baran na brankové čáře gólu nezabránil – 1:0. Do druhého poločasu nastoupili příbramští žáci s cílem zlikvidovat poločasovu ztrátu. Příbram zvýšila rychlost, pohyb i důraz a hra obou mužstev se vyrovnala. V 37. minutě se Rys opřel z 23 metrů do míče, ale jeho krásnou střelu Vorel bravurně vyrazil na roh. Ve 41. minutě Matějů přišel o míč, ale následné zmatky před příbramskou brankou neštěstí ke gólu Sparty nevedly. Další velkou příležitost domácích, po špatné přihrávce Kvěcha, zlikvidoval Balík v 53. minutě. Druhý gól do sítě Příbrami padl v 55. minutě. Přetažený centr zprava, Baran nezabránil následnému centru zleva, Balík na míč nedosáhl a Hovorka už neměl problém s proměněním šance – 2:0. V posledních minutách se hostě dostali do několika velmi dobrých příležitostí, ale své šance nedokázali proměnit ani Špinar (2x), ani Rys.
Město PříbramJAKOFORTUNA:LIGAFORTUNANIOsport agency a.s.
AmadeusCentrum podlahGet movingČeskomoravský beton, a.sDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Halex - SchauenbergKovohutě Příbram nástupnická, a.s.Maso Brejcha s.r.o.Nábytek NovotnýPBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.KOSTA Příbram s.r.o.Auto Černý spol. s r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovoceNANOPLM+ s.r.o.INTERNATIONAL SPORT MANAGEMENT s.r.o.Protecton s.r.o.