Žluté karty: Malinský, Černý - Ricka, Hejda, Tarczal, Wágner
Diváci: 5036
Hradec K.: Lindr - Pávek, Chleboun, Hochmeister (51. Plašil) - Poděbradský (55. Malinský), Fischer, Janoušek, Zelený - Štěpán (75. Černý), Dvořák, Rezek
Příbram: Hruška - Štochl, Krejčí, Hejda, Ricka - Valenta (72. Papšys), Tarczal, Koukal (90. Videgla), Pilík T. - Wágner, Šlapák (86. Mareš)

Tarczalova krásná rána přinesla tři body

Díky parádní trefě Daniela Tarczala veze Příbram po výsledku 0:1 plný bodový zisk z půdy Hradce Králové.
Přímo ideální počasí vybízelo k tomu, aby se na králevohradeckém stadionu odehrál zajímavý zápas. Po celu první půli byli domácí aktivnější, naši se dostali před bránu sporadicky a ani v těchto okamžicích příliš branku neohrozili. Nicméně o první útok se právě postarali příbramští, když na branku v režii příbramského týmu předvedl Wágner po nahrávce od Koukala. Rána však nebyla nikterak nebezpečná a tak brankář Hradce Králové míč chytá bez jakýchkoliv problémů přímo do náruče. Od druhé minuty si převzali míč domácí a hra byla převážně v jejich režii. Hned v druhé minutě mířil do náruče Hrušky Fischer. Ani tato rána nebyla naštěstí pro naši branku nebezpečná. Tlak ze strany soupeře neutuchal a hned v šesté minutě ohrozil branku domáčí Štěpán, ale jeho rána skončila v autu. Za další dvě minute se obdobná situace opakovala, to ale pro změnu na centr od Chlebouna nedosáhl hráč Hradce Králové Zelený. Naopak našemu týmu se nedařilo výrazně ohrozit branku, výjimkou byl jen přímý kop Koukala, který letěl ke gólmanovi. Takže ikdyž jsme drželi domácí na distanc od branky a oni se vzmohli na střely z uctivé vzdálenosti. Opravdová hrozba přišla v posledních minutách půle. Zelený byl sám před Hruškou, kterému ještě udělal kličku a sám se tak poslal mimo dostřel. Poslal míč před branku Fisherovi, který naštěstí ani nadvakrát neprotlačil míč do sítě. Naše velká chvíle přišla záhy ve druhé půli. Ve 48. minutě si Zdeněk Koukal udělal prostor na střelu, kterou Lindr jen vyráží pryč z pokutového území. Na hranici 25 metrů stál připravený Daniel Tarczal, který nechytatelnou ránou posílá míč do břevna, od kterého se balón efektně odráží za čáru a do sítě - 0:1. Hradec zofenzivnil sestavu a dostal se i za podpory fanoušků do tlaku. Z něj rezultovala v 64. minutě penalta po Rickově faulu na Dvořáka. Škoda jen, že tomuto momentu předcházel velmi diskutabilní přístup Hradce k férovému vrácení míče po odkopnutí z důvodu ošetření. Spravedlnost však asi zafungovala, neboť domácí kapitán pokutový kop zahazuje nákopem vysoko nad branku. Až do samého konce počítáme většinou akce Votroků, kteří obsypali naši obrannou polovinu. Ale ať už to byl Janoušek či Malinský, vždy si se střelami poradil vynikající Hruška. Zisk tří bodů byl v tomto zápase souzen našemu týmu, z čehož měla celá lavička a realizační tým nelíčenou radost. Tyto body byly skutečně vydřené.