04.12.2011
V. Žižkov vs. Příbram
Branky: 88. Lafrance - 70. Pleško, 74. Koukal (pen.)
Žluté karty: Šťastný - Wágner, Hruška, Papšys
Rozhodčí: Adam - Moláček, Urban
Diváci: 1948
V. Žižkov: Vaclík - Šťastný, Bodeček, Procházka, Čermák - Bartl (71. Kadeřábek), Kalivoda, Lafrance, Nestorovski (61. Folprecht), Sivrič - Böhm
Příbram: Hruška - Štochl, Hejda, Krejčí, Divíšek - Mareš (90. Mašek), Tarczal, Koukal, T. Pilík (54. Šlapák), Pleško (87. Papšys) - Wágner

Vítězná tečka na závěr podzimu

Jan Vostrý

Na čtyři utkání prodloužila Příbram svoji sérii výher po vítězství 2:1 na půdě Viktorie Žižkov. O branky se postarali Lukáš Pleško a z penalty Zdeněk Koukal. Pro Příbram je to vůbec první výhra na Žižkově v historii.
Domácí prostředí Viktorky nebylo nikdy pro Příbram úspěšné, neboť jsme tam od dob příbramského ligového působení nevyhráli a dokonce jedenáct let nedali ani branku. Úvod utkání jsme rozehráli v aktivním stylu, ale dobrá hra nám vydržela pouze před šestnáctku. Vaclík zůstával v bráně celkem neohrožen. Blízko šanci jsme byli v momentě, kdy Zdeněk Koukal byl sražen v šestnáctce, píšťalka zůstala však němá. Bývalý hráč Viktorky Koukal se snažil ze všech sil proti svému bývalému týmu prosadit, tak postupně zasypával Vaclíka alespoň střelami z dálky. V největší šanci se pak objevil Lukáš Pleško s Tomášem Wágnerem. Míč, který se motal dva metry před brankou soupeře, nedokázali uklidit do sítě. Žižkov postupně vyrovnával hru, několikrát dokázal překonat naši zálohu rychlou rozehrávkou a tak musel zakročit i brankář Aleš Hruška. Nejnebezpečnější šancí bylo zakončení Lafrance, které náš brankář zblízka chytil. O přestávce musel trenér Vavruška podle ohlasů od hráčů zvýšit hlas, jenže okamžitý účinek toto nemělo. Dosavadní největší šanci zápasu zmařil Aleš Hruška útočníkovi domácích Nestorovskému a dokázal, že šance Příbrami se bez jeho brankářských kouzel neobejdou. Náš tým v 70. minutě ukázal ofenzivní charakter. Martin Šlapák si narazil s Jiřím Marešem a jeho přesný centr si našel hlavičkující Lukáš Pleško a poslal Příbram do vedení - 0:1. Radost příbramských příznivců, kterých bylo po stadiónku rozeseto docela hodně, nestačila ani utichnout, když Folprecht sráží Wágnera ve vápně a sudí ukázal na puntík pokutového kopu. Exekuce se ujal Zdeněk Koukal a za pomoci tyče překonává pumelicí brankáře Vaclíka z penalty podruhé - 0:2. Závěrečný nápor Žižkova se nemusel konat, kdyby si naši hráči v několika nadějných brejcích našli klid na přesnější finální nahrávku. A tak po pokaženém rohovém kopu se domácí dostaly do rychlého útoku, který po Kalivodově přihrávce zakončil Lafrance a snížil na 1:2. Poslední sekundy zápasu tak strávil náš tým v obavě o výhru. Naštěstí již další šanci jsme domácím nedali a poprvé za 14 let jsme vyhráli i žižkovském stadiónu. Zisk 27 bodů po podzimu se stal nejúspěšnějším podzimem od první příbramské ligové sezóny 97/98.
24. 04. 2024
Fotbalisté Manu Antwi a Vinny Loic Nkwinga byli ve škole All Stars School