15.04.2012
FORTUNA:LIGA, 25. kolo
4:4
Olomouc vs. Příbram
Branky: 17. Ordoš, 23. Klesnil, 68. Navrátil, 85. Pospíšil - 20. Mareš, 25. Šlapák, 34. Krbeček, 74. Mareš
Žluté karty: Janotka - Krbeček, Krejčí, Pilík T., Papšys
Rozhodčí: Paták - Wilczek, Moláček
Diváci: 4322
Olomouc: Zlámal - Janotka, Kučera (78. Podaný), Škerle, Hála (75. Vepřek) - Rossi, Ordoš, Pospíšil - Schulmeister, Klesnil, Navrátil
Příbram: Hruška - Papšys, Krejčí, Mišun, Andrejevič (74. Brotánek) - Mareš (90. Kraus), Koukal, Pilík T., Pilík P. - Šlapák (88. Bernardo), Krbeček

Divoká přestřelka nakonec přinesla dělbu bodů

Další parádání zápas sehrála Příbram na půdě Olomouce a po remíze 4:4 si odváží z Hané bod. O naše branky se postarali dvakrát Jirka Mareš a Tomáš Krbeček s Martinem Šlapákem. První ligový start si připsal Lukáš Brotánek.
Bez zraněného Hejdy, potrestaných Pleška, Štochla a Divíška nastoupila Příbram v Olomouci velmi aktivně a hned v úvodu bylo před domácí brankou horko. Ve 12. minutě měl velkou šanci Krbeček, ale jeho pokus po Koukalově centru Zlámal fantasticky vyrazil na roh. Po úvodním tlaku hostů udeřila Olomouc. Při rohovém kopu nedokázal Andrejevič uhlídat Ordoše, který hlavou otevřel skóre utkání. Domácí se ale z vedení neradovali dlouho. O dvě minuty později přihrál za vápnem Šlapák Marešovi a na jeho střelu k tyči neměl Zlámal nárok. Domácí se vrhli do dalšího útoku a za další dvě minuty znovu strhli vedení na svoji stranu. Hruška nedokázal zkrotit skákavý balón a Klesnil z blízka potrestal nedůraz v příbramské obraně. I tentokrát však trvalo olomoucké vedení jen krátce. Pavel Pilík našel parádním centrem Šlapáka, který parádně prostřelil u tyče Zlámala - 2:2. Příbramský střelec tak skóroval v pátém utkání v řade. Brankovým hodům v první půli ještě nebyl konec. Ve 33. minutě se dobře hrající Pavel Pilík ve vápně probil přes dva obránce a zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Krbečka. Ten nabídkou nepohrdl a strhl poprvé vedení na příbramskou stranu. Krbečkova branka byla letos již 41. v pořadí čímž Vavruškovi svěřenci překonali dosavadní střelecký rekord ze sezóny 2000/2001. Do druhé půli nastoupila Olomouc o poznání aktivněji a příbramské obrana se měla co otáčet, aby jednobrankové vedení udržela. Největší šanci měl v 57. minutě Ordoš, ale jeho oblouček skončil na břevně Hruškovy branky. Když se domácí nedokázali prosadit, pomohl jim hostující Andrejevič. Příbramský nešťastník v 68. minutě srazil olomoucký centr za záda bezmocného Hrušky. Příbram po vyrovnání přidala na aktivitě a za pár minut byla odměněna. Koukal upaloval sám na branku a přihrávkou doleva vybídl ke skórování Mareše, který vstřelil svoji druhou branku v utkání. Olomouc se ovšem nevzdala a na příbramskou branku se valil jeden útok za druhým. Vyrovnání přišlo 6 minut před koncem, kdy se z hranice vápna parádně trefil Pospíšil. V samotném závěru měl dobrou možnost střídající Bernardo, ale nedokázal svojí hlavičku vměstnat mezi tři tyče. Dnešní utkání bylo oslavou útočného fotbalu, ve kterém si oba týmy připsaly jeden bod za divokou remízu 4:4.